19
Bře

Jsou zasklené, chrání před nepohodou, vytváří příjemný prostor a také by měly domu slušet. Je asi samozřejmostí svůj příbytek všeobecně šlechtit k obrazu svému, nakonec k pěknému kabátu si také nevezmete ošklivý klobouk, a neměli bychom na to zapomínat i při pořizování prosklené přístavby.

Jsou zasklené, chrání před nepohodou, vytváří příjemný prostor a také by měly domu slušet. Je asi samozřejmostí svůj příbytek všeobecně šlechtit k obrazu svému, nakonec k pěknému kabátu si také nevezmete ošklivý klobouk, a neměli bychom na to zapomínat i při pořizování prosklené přístavby. Není podstatné, zda bude sloužit ryze účelově na odložení bot znečištěných podzimní plískanicí, či chránit vstup do obytné části před vánicí, nebo k vytvoření zelené oázy ke klidnému posezení u kávy. Prakticky každý dům má někde prostor, kde by se taková prosklená oáza dala vybudovat, lahodit oku a sloužit k radosti všem.

Stavebnice malých prosklených staveb

Navrhnout si vhodné řešení prosklené stavby není snadné, při rozhodování je nutné znát přece jen dost technických informací. Protože máme praxi s návrhy a realizací stovek takových staveb, uvádíme nyní novinku v oblasti stavebního průmyslu. Přicházíme se stavebnicovým systémem malých prosklených staveb. Z velkého výběru rozměrů, tvarů a rozmanitých vzhledů si zádveří, verandu, nebo zimní zahradu navrhnete snadno sami. K dispozici je několik tvarových variant v neomezeném modulovém prodloužení. Veškeré součásti mají stejný princip spojování. Lze vytvořit malé zádveří i bazénovou zimní zahradu. K osazení do svislých stěn je v sestavě několik provedení oken a dveří vč. posuvných. Každý prvek naší stavebnice může být využit i k jedinečným účelům zabudování např. do plné stěny, doplnit podloubí apod. Domníváme se, že příznivá cena a velmi hezký vzhled všech možných variant, bude pozitivním přínosem v jakémkoliv období hospodářské situace.

Zimní zahrady a okrasné skleníky na míru

Tam, kde nelze využít typizovaného programu proto, že vhodný prostor vyžaduje jiné řešení, náročnější tvary nebo zcela osobitý vzhled nebo účel, je nutné přistupovat velmi individuálním způsobem. Stavby tohoto typu jsou sice náročnější na návrh i vlastní realizaci, ale jejich řešení je naší doménou a tak trochu již koníčkem.
Zvláštní kategorií jsou okrasné skleníky, které mají lehčí a žárově zinkovanou konstrukci, jsou řešeny také typizovanou řadou a zhotovovány i na míru. Vnější vzhled je možný prakticky ve všech variantách výše zmíněné stavebnice vč. levnějších plechových lišt.

Materiály

Nosnou konstrukcí je ocelový skelet, pevný, zinkovaný s kvalitní barevnou povrchovou úpravou, Zasklení, izolace a lišty jsou vně kovové konstrukce. Vnější vzhled je dán použitým druhem lišt a jejich barevných úprav. Potřebné prvky přechodů, střešních lišt a oplechování se provádí s použitím barevných plechů (např. Lindab). Velmi módní je návrat k dřevěnému vzhledu především z vnější strany, ale i použití dřevěných obkladů uvnitř. Použitý systém umožňuje moderní vzhled eloxovaného hliníku, nebo obvyklejšího bílého plastu. Ani složitý tvar použité konstrukce nevytvoří masivní prvky, pokud nejsou žádány s ohledem na estetický záměr. Střešní krytinou je sklo v různém provedení, komůrkové polykarbonáty a akryláty ( plexi), také izolovaná střecha s asfaltovým barevným šindelem, nebo s pálenou či betonovou taškou. Je možné využít širokou škálu barevných a tvarovaných střešních plechů. Díky těmto kvalitním materiálům lze vytvořit elegantní prosklené přístavby v nejrůznějším vzhledu. Prakticky neexistuje prosklená stavba, která by se nedala zrealizovat.

http://truhlarstvi-hejhal.webnode.cz/

JIří Hejhal Truhlářství

Add reply

What is 3 + 14 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Březen 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Úno   Dub »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031