21
Dub

Cyklostezka Studentská spojuje dva nejvýznamnější studentské areály ve městě – Palackého vrch a Kampus ve Starém Lískovci. Původně byla trasa tvořena Studentskou radiálou, Centrální severojižní trasou a Bohunickou radiálou.

Penzion U Tří volů v Býkovicích zve všechny studenty na studijní pobyt do svého areálu! Mohou zde prostudovat jídelní lístek, ubytování, bazén s protiproudem, zkrátka všechny služby, které Penzion U Tří volů nabízí. Objektem hodným podrobného studia se stane nedaleký Porčův mlýn, kterému mnohé restaurace v Brně nemohou konkurovat.

Trasa cyklostezky Studentská

Brno je univerzitním městem. V Brně působí jedna státní, pět veřejných vysokých škol se sedmadvaceti fakultami a šest soukromých vysokých škol. Počet studentů přesahuje 80 tisíc.

Pro studenty je doprava po Cyklostezce Studentská je nesporně rychlejší, levnější, operativnější než využívání městského dopravního systému. Měří čtrnáct kilometrů a začíná v Medlánkách : Medlánky, letiště – koleje VUT – Purkyňova – Vodova – přejezd Skácelova – Dobrovského – Chodská – Botanická – Antonínská – Mášova – Moravské náměstí – Křižovatka Koliště – Lidická – Parky Koliště – Přejezd Malinovského náměstí – Benešova – Nádražní – Nové sady – Novosadský most – Renneská třída – Přejezd Vídeňská – Krematorní – Kamenice – Přejezd Rybnická – Oblá – Přejezd Kamínky – Petra Křivky. Původně byla trasa tvořena Studentskou radiálou, Centrální severojižní trasou a Bohunickou radiálou. Na severu prochází souběžně s ulicí Chodskou, resp. Botanickou a tvoří radiální napojení studentského areálu na Palackého vrchu. V centrální části města prochází parky Koliště a přednádražím prostorem (Centrální severojižní tangenta). Na ulici Nové Sady navazuje Bohunická radiála. Ta vytváří napojení na nově budovaný areál Kampusu.

Studentská radiála měří 7 km : Sv.Čecha – Chodská – VFU – Botanická – Universita obrany – MU Fakulta přírodovědecká – Smetanova. Tady se už pohybujeme v centru Brna a můžeme podle svého cíle využít třeba Starobrněnskou cyklostezku.

Add reply

What is 7 + 15 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji