28
Kvě

…pod hrady Špilberk a Veveří

V pátek 27. 5. 2011 Ohňostrojné prelude odstartuje v Denisových sadech již 14. ročník festivalu zábavy, který na 16 dní pohltí celé Brno – město uprostřed Evropy. STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS tvoří rámec celému festivalu a je současně mezinárodním kláním. Dalším unikátem, který budeme moci sledovat na noční brněnské obloze je Balloon Jam, noční lety horkovzdušných balónů.

Zábava se nebude odehrávat jen na nebi, ale i na zemi, pod zemí i na vodě. V ulicích potkáte Karneval až do morku brněnských kostí, Slavnost masek, atmosféru Divadelního jarmarku pro všechny nasajete na Zelném trhu a okolí, jehož součástí bude i Noc kejklířů. Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabídne vystoupení řady špičkových českých i zahraničních souborů. Podzemní překvapení čeká pod Zelným trhem. Na vodě můžeme obdivovat lodě historické i úplně nové, Lodní doprava slaví 65 let. Nebo přihlížet rekontrukci Bitvy Midway s obřími modely RC lodí a letadel. Své půlstoletí slaví Technické muzeum interaktivní výstavou Play. Proběhne Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jízdě na koni. Noc kostelů, 27. 5. s doprovodným programem v celé ČR, na Slovensku a Rakousku, absolvujete ji tentokrát s poutnickým pasem.

DĚTSKÉ DNY UPROSTŘED EVROPY budou až do 5. 6. prolínat celým festivalem, s programem pro děti se potkáme na letišti, v Olympii, na hradě Veveří, na přehradě, v centru Brna i v městských parcích.

Finále festivalu nese název ZÁBAVA POD HRADBAMI – festival pro každého, třídenní programový maratón zábavních a prezentačních programů s řemeslnickým jarmarkem, rukodělnými dílnami, vinařským trhem a regionálními specialitami v historickém centru Brna a podhradí Špilberku. Pořady spojenými s přehlídkou historie dopravy Dopravní nostalgie a stylovým historickým vystoupením Císaře Ferdinanda III. se 12. června uzavře 14. ročník této velkolepe podívané. Nashledanou za rok na 15. ročníku festivalu!

Add reply

What is 7 + 12 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji