13
Zář

Burčák, lahodný mok s hlubokou tradicí. Už to není mošt a ještě to není  víno. Pod názvem burčák se smí prodávat pouze nápoj z letošních hroznů révy vinné a to v období od 1. srpna do 30. listopadu příslušného roku. A k tomuto moku se vážou i sportovní a společenské akce. Tedy vzhůru za burčákem!

 
A právě v období už ne léto a ještě ne podzim můžete vyrazit do Hodonína, kde 3. září 2011 startuje na Masarykově náměstí Tour de burčák Hodonín, 32 km dlouhý  tradiční cyklistický okruh. Povede vás Podlužím, mezi vinohrady a sklepy Moravské Nové Vsi, Prušánek, Lužice, Dolních Bojanovic až do Mutěnic, které pořádají své vinařské dny.
Do Modrých hor vás zase zavede Putování za burčákem. Putovat můžete pěšky i na kole, obdivovat něžnou krásu krajiny, koštovat pravé modrohoské burčáky, ochutnávat krajové speciality a k tomu zpívat lidové písničky. Start jeho 4. ročníku je u rozhledny Slunečná ve Velkých Pavlovicích 10. 9. 2011 a cíl ve Vrbici, kde můžete sledovat od 18. hodiny obřad Zarážení hory.  
 
Burčákobraní – Cyklobraní Kooperativy – Kolo pro život
Kde? Jižní Morava, Valtice 
Kdy? sobota,17. 9. 2011
Poslední z cyklu závodů Kolo pro život poprvé využill tradici Cyklobraní, kdy se po léta sjíždí stovky cyklistů z Čech, Moravy, Slovenska a Rakouska do exkluzivního prostředí Lednicko-valtického areálu, zapsaného do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Závod je určen pro širokou veřejnost, oba okruhy pro dospělé doplňuje seriál závodů pro děti Junior Trophy, určený všem dětem od 5 do 13 let.
Závěrečné Burčákobraní s programem určené všem účastníkům. Tanec, hudba, místní speciality, víno a hlavně burčák! Škoda se zdržet jen jeden den…
 
Pokud nemáte kde přespat na jižní Moravě, zkuste třeba hotely Jižní Morava.

Add reply

What is 8 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji