Spatne ID plochy.
13
Zář

V měsíci září se v královském městě Znojmě lidé královsky baví a hodují. První podzimní víkend 23. až 24. září jistě nebude vyjímkou. V areálu Louckého kláštera se konají hned dva festivaly najednou, jeden v gastronomickém duchu, ten druhý ve vodním živlu. A určitě se královsky doplní.

 

Máte s sebou děti? Navštivte také stránku ubytování s dětmi.

 
Začněme tím starším, 7. ročníkem burčákového festivalu „BURČÁKFEST 2011“. Dobré víno doprovází dobrá hudba a o tu zde nebude nouze. Hudba všech žánrů od cimbálky, přes rock, pop, jazz, country až po vážnou hudbu v interpretaci například významných znojemských hudebníků, hlavním hostem programu Dan Bárta & Illustratosphere. Atraktivním bodem bude asi Šlapání hroznů bosýma dívčíma nohama. Znojemští vinaři přichystali čtyři druhy burčáku, ochutnávku Savignonů a něco malého na zub. Gastronomickým zážitkem spolu s vínem budou jistě rybí speciality i lahůdky na roštu a grilu.  
 
Druhým festivalem, který začíná ve Znojmě v den podzimní rovnodennosti, 23. září, je IV. ročník Festivalu Dračích lodí, neoficiální Mistrovství světa amatérských posádek 2011 v královském městě na Dyji. 
Dragonboat je loď ve tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Jeho posádku tvoří 20 veslařů, po 10 na každé straně, bubeník  na špičce udává tempo a kormidelník na zádi určuje směr. Do lodi nasedají společně muži a ženy. Úspěch v závodě závisí na sehranosti a spolupráci týmu. Z uvedeného je patrné, že o legraci je postaráno. Ve Znojmě jedou i posádky dětí, sestavte posádku ze svých přátel a jeďte do královského Znojma, užijte si tam zábavu a legraci, ochutnejte kulinářské lahůdky a burčák!

Add reply

What is 7 + 3 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji