Spatne ID plochy.
13
Zář

Alternativní doprava, je téma letošního, již 10. ročníku Evropského týdne mobility. Proběhne celou Evropou 16. -22. září 2011 a jeho cílem je nejen omezit automobilovou dopravu, ale hlavmě nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. Součástí projektu je Evropský den bez aut, stanovený na 22. září. Evropský den bez aut zdůrazňuje prospěšnost každodenního fyzickýho pohybu – pěší chůzi, jízdu na kole, in-linech i koloběžce.

  
Znojmo uchopilo téma a pozvalo nás na výlet v sobotu 17. září 2011. Na kole po vřesovištích Národního parku Podyjí. Výlet začíná i končí v Konicích. Další zastávky jsou Popice, Havraníky, státní hranice, Heiliger Stein, Retz, Mühlberg, Gollitsch, státní hranice, Hnanice, Havraníkya již zmiňované Konice. Projedete na kole oba břehy Dyje, levý břeh, Národní park Podyjí, pravý břeh rakouský National Park Thayatal. Zblízka si prohlédnout faunu i floru vřesovišť s trochou geologie a historických památek.
 
Na Vysočině hledejte cyklostezky jedině pod odkazem Cyklostezky Vysočina.
 
A ve stejný den opět vyjede oblíbený Cyklovlak Velo Podyjí. Konkrétní počin alternativní dopravy. Vyjíždí z Brna a dopraví vás i s kolem přímo do centra Podyjí, do Znojma. Sestavili pro vás i návazný program. A ne ledajaký, připraveno je pro každého něco. Pro cykloturisty – Znojmo ze sedla, pro in-line bruslaře v Hrušovanech nad Jevišovkou 50 km tras a cest, ale hlavně pro děti. Takový spotovně – zábavně – poznávací program. Včetně sportovních aktivit a programu ve Vodáckém centru u řeky Dyje na šlapadlech a elektrokolech. A pro všechny to nejlepší z Národního parku PodyjÍ, s cykloprůvodcem a výkladem po nejzajímavějších místech Národního parku Podyjí.
A nezapomeňte na pohyb pro člověka nejpřirozenější, na chůzi. Vemte kamarády, přátele, děti a pejsky a projděte se po značených cestách parku sami. Nezapomeňte na dobré obutí.
 

Add reply

What is 11 + 2 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji