13
Zář

Léto se blíží ke svému konci, malé babí léto. Čeká nás čas sklizní všeho druhu a čeká nás Znojemské historické vinobraní 2011, od pátku 9. do soboty 10. září 2011. Odnepaměti lidé s tímto časem spojují chválu darů přírody a dobře vykonaného díla.  A proto si připijme veselým burčákem, ať žije vinobraní! Program je přepestý, historický průvod městem s pochodněmi, rytířské turnaje na koních, slavnostní otvírání mázhauzů a šenků, historické tržiště, pouliční divadla, šermířské souboje, ohňová show, ohňostroj, vystoupení populárních umělců, dobová hudba, dechovky, cimbálky, country skupiny. Hlavními aktéry však zůstavají hrozny, burčák a víno.

 
Paralelně se Znojemským vinobraním od 8. do 11. září  pořádá Sdružení znojemských vinařů Terroir znojemských vín. Terroir, objektivní přírodní podmínky v neobjektivním, ale poctivém lidském hodnocení. Nedefinovatelný, proměnlivý termín. V Louckém klášteře znojemští vinaři vystaví a představí svá vína, odrůd sauvignon, ryzlink rýnský a veltlínské zelené.
 
Nedaleko Brna je k dispozici ubytování v penzionu. Více na penziony Brno.
 
Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD)
Dny evropského dědictví probíhají každý rok v měsíci září v celé Evropě, během nich jsou veřejnosti otevřeny památky a prostory, i ty, které jsou jinak přístupné omezeně nebo dokonce nepřístupné úplně. 
Každý rok má své moto, letošní zní: Památky – tvůrci panoramatu našich měst a městeček. V České republice 10. až 18. září 2011 přivítají některé význačné památky návštěvníky jako své hosty, to jest zdarma. Znojmo se Dnů účastní také, 16. září při této příležitosti slavnostně otevře po rozsáhlé rekonstrukci a revitalizaci hradební příkop. Tuto slávu doprovodí přednášky, koncerty a další kulturní programy, soutěže, městské slavnosti a samosebou víno a burčák!

Add reply

What is 5 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji