23
Zář

Určitě jste někdy slyšeli o takzvaných exotických destinacích. Každý si pod tímto termínem představí něco jiného. Většina lidí má s pojmem exotické destinace spojenou dovolenou v zahraničí u moře, palmy, písčité pláže, mořské plody a už neřeší, jestli je v Itálii nebo v Řecku. Je to pro ně exotika. Pokud se ale řekne exotika, měly by se Vám vybavit destinace jako je Mauricius, Maledivy, Srí Lanka, Seychely nebo Francouzská Polynésie. A právě o Mauriciu se nyní můžete dozvědět mnoho zajímavých věcí.

Mauricius je ostrov, který leží v Indickém oceánu. Je vzdálen cca 900 km od Madagaskaru. Celý Mauricius je obklopen nádhernými korálovými útesy, takže si tu nejvíce užijí milovníci potápění. Mauritius je součástí souostroví Maskarény společně s dalšími dvěma ostrovy – Reunion a Rodrigues. Mauricius je z nich nejstarší. Lidé na ostrově jsou různých národností. Jedná se o potomky lidí, kteří na ostrov přišli z Asie, Afriky, Indie nebo Evropy. Domluvit se tu můžete anglicky nebo francouzsky. Angličtina je zde úředním jazykem, ale většina novin, televizních pořadů je ve právě ve francouzštině. V běžném životě se ale mluví jazykem morisyen, což je kreolská francouzština.

Počasí je zde po celý rok téměř stejné a teploty se pohybují mezi 25 – 30°C podle ročního období. Moře je zde opravdu teplé, od 22 – 27°C. Od listopadu do března se občas vyskytují tropické bouřky s velkými přívaly dešťů.

Kromě koupání se v teplém moři nabízí Mauricius mnoho dalších aktivit. Velmi oblíbené je potápění mezi korálovými útesy, které skrývají podmořské klenoty, tajemné jeskyně, vraky lodí a spousty podmořského života. Pokud chcete poznat okolí ostrova, nabízí se možnost vydat se na plavbu lodí. Vydat se můžete i do rezervací, kde budete obdivovat skvosty přírody a pozorovat ohrožené druhy zvířat i rostlin.

Pro milovníky sportovních aktivit je k dispozici cykloturistika, kdy můžete na kole projet celý ostrov. Velmi populární se tu také stává Kitesurfing. Na Mauriciu je několik oblíbených destinací pro tento sport. Milovníci golfu si i zde mohou přijít na své. Nádherná příroda a osm 18-ti jamkových hřišť a pět 9-ti jamkových hřišť tu čeká na každého golfistu.

Add reply

What is 2 + 12 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji