12
Čvc

Satelitní komplety se prakticky dělí podle toho jaký použijete satelitní přijímač. Pokud nemáte zkušenosti a chcete vybrat vhodnou satelitní sestavu je dobré si předem ujasnit několik základních otázek.

Jaké programy budu chtít sledovat? Budu chtít dekódovat další programy?

Pro kolik televizí chci satelitní komplet, případně budu připojovat další TV?

Z kolika družic chci sledovat programy?

Potřebuji nahrávání? Chci nahrávat na interní nebo externí HDD (flash disk)?

Hliníkovou nebo železnou parabolu? Jaké šumové číslo konvertoru (LNB)?

V následujícím krátkém shrnutí se pokusíme na tyto a možná i další otázky stručně a jasně odpovědět.

Pro sledování volných programů (dnes se téměř nepoužívají) je vhodný satelitní komplet se satelitním přijímačem FTA. Tyto sestavy nemají možnost vložení dekódovací karty ani modulu.

Pokud budete chtít sledovat české a slovenské programy musí satelitní přijímač mít dekódovací systém cryptoworks, který je nutný k používání satelitních karet (Skylink a CS link) Nebo můžete použít satelitní přijímač, který umožňuje vložení CA modulu. Pro nahrávání oblíbených pořadů je nutné používat satelitní přijímač buď s vestavěným HDD nebo s možností připojení externího HDD případně flash disku.

Pro sledování programů v nejvyšší kvalitě obrazu je nutné pořídit satelitní komplet HDTV. Tento se prakticky neliší od ostatních satelitních sestav, u tohoto kompletu je „pouze“ jiný satelitní přijímač. HD satelitní reciever umožňuje příjem obrazu ve vysokém rozlišení. Pro plné využití tohoto kompletu musíte mít LCD nebo plasmovou TV s označením Full HD nebo HD ready.

Pro příjem českých programů je plně dostačující příjem z jedné družice a to z Astra 23,5° . Pokud budete chtít příjmat programy, které jsou vysílány převážně v anglickém nebo německém jazyce je nutné pořídit konvertor pro příjem z více družic. Pokud budete chtít připojit více tv je nutné zakoupit konvertor s adekvátním počtem výstupů.

Konvertor a šumové číslo – obecně platí – čím nižší, tím lepší (běžně se používají LNB se šumovým číslem 0.3 dB. Dnes se konvertory s vyším číslem téměř nepoužívají.

parabola– pro příjem českých programů je plně dostačující o průměru 60 cm. Doporučujeme použít raději hliníkovou parabolu – je lehčí a nepodléhá korozi.

Příjemný nákup přeje www.satelitni-komplety-shop.cz

Comments are closed.

  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Červenec 2010
  Po Út St Čt So Ne
  « Čvn   Srp »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031