11
Říj

Již to bude rok, co v České republice vznikla povinnost, pro orgány veřejné moci a právnické osoby, komunikovat se státem přes zcela nový informační kanál datové schránky. ISDS neboli Informační Systém Datových Schránek nejsou v ostrém provozu ani jeden rok a již prošel poměrně zásadními změnami. Hned na začátku byl ostrý provoz odložen o tři měsíce, dále slabá informovanost zainteresovaných uživatelů měla za následek, že doručená pošta chodila ve stejný okamžik oběma informačními kanály, jak datovými schránkami, tak ale i stále klasickou poštou. Tento jev ještě více zmátl uživatele, kteří si nebyli jistí, jaký kanál mají opravdu používat. Dalším klackem na „datové“ cestě se objevilo druhé bezpečnostní heslo, které mělo ještě více zabezpečit vstup do dané datové schránky, místo toho však zdržuje uživatele, který si chce rychle zkontrolovat, zda nedostal doporučený dopis od státu. Po půl roce, kdy se vody uklidnily, přišla zásadní rána pro uživatele a to v podobě změny bezpečnostních certifikátů. S tímto problémem bojují uživatelé do dnes.

Možná si to někteří nechtějí připustit, ale záchranným kruhem pro datové schránky, který sloužil jako další informační kanál pro uživatele, se staly i specializované IT společnosti, které přišly záhy po spuštění ostrého provozu datových schránek s programy, které práci s datovou schránkou zjednodušují a doplňují funkce, které webovému rozhraní mojedatovaschranka.cz chybí.

Jednou z těchto společností je i firma DIGNITA, s.r.o. které se specializuje na IT bezpečnost a která přišla s dominantním produktem na trhu. Jedná se o produkt Recomando. Předností toho programu jsou především vlastnosti: archivace doručených a odeslaných datových zpráv, která webovému rozhraní neomluvitelně chybí, automatické přihlašování bez nutnosti zdlouhavého zadávání hesel a uživatelských jmen, elektronický podpis příloh datové zprávy, oddělenost programu od klasického emailu, to je prvek, který se až časem ukázal jako předvídavost vývojářů z Dignity, jelikož důležitější datové zprávy není dobré mít společně s klasickým emailem na jednom místě, z důvodu nechtěného smazání či až příliš jednoduchého odeslání nechtěné osobě.

Verze 2.0.3 programu pro datové schránky Recomando, posouvá tento program na samotný vrchol pro SMB trh. Nejen že Recomando v této aktualizaci dostalo zcela nový grafický kabát, který byl navržen po konzultacích se zákazníky z jednotlivých oborů podnikání a státních institucí, a ještě více zjednodušuje práci s datovou schránkou, ale i doplněno o další funkce jako jsou ověření datové zprávy, seznam práv všech uživatelů, plná podpora pověřené osoby a přijímání a odesílání tzv. poštovních datových zpráv nebo pod jiným názvem komerčních datových zpráv a další funkce.

Fakt, že Recomando již používá přes 2000 uživatelů, je jistě ohodnocením celé aplikace. Svůj díl na úspěchu má i  nepřetržitá technická podpora , která zaručuje, že uživatel se vždy dostane ke své důležité doručené datové zprávě.

, ,

Add reply

What is 3 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Říjen 2010
  Po Út St Čt So Ne
  « Zář   Lis »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031