13
Říj

Jak jste na to se svým sebevědomím? Nízké sebevědomí je častou příčinou neúspěchu v soukromém životě i v práci. Pokud máte nízké sebevědomí, neumíte žádat, neumíte ostatním sdělit svůj názor a zůstáváte osamocen někde v koutě. To se ale dá změnit použitím několika jednoduchých kroků jak získat sebevědomí. Přidejte je do svého života a dosáhněte více úspěchu.

1. Hezky se oblečte

Přestože oblečení neutváří člověka, určitě šaty ovlivňují pocit, jaký ze sebe má. Když nevypadáte dobře, ovlivňuje to způsob, jakým chodíte a jakým působíte na lidi. Využijte váš vzhled ve svůj prospěch.

Tím netvrdím, že musíte utrácet velké sumy za oblečení. Hodně se dá vylepšit i tím, že se člověk pravidelně myje, holí a nosí čisté oblečení (byli byste překvapeni, jak často musím s mými klienty řešit tyto banálnosti).

Jedno zlaté pravidlo ohledně oblečení zní: Zaplať dvojnásobnou cenu a kup si o polovinu méně. Místo nákupy hromady levných věcí se vyplatí koupit si méně věcí, ale zato kvalitních. Díky tomu ušetříte, protože dražší a kvalitní věci se opotřebovávají méně.

Už Tomáš Baťa říkával: “Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“.

Tím, že budete kupovat méně oblečení, ale zato dražší věci, se vyhnete chaosu v šatníku.

2. Choďte rychleji

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak určit sebevědomí člověka je prozkoumat jeho nebo její chůzi. Je chůze pomalá? Unavená? Bolestivá? Nebo je energická a účelná? Lidé se sebevědomím chodí rychle. Oni mají kam jít. Oni mají lidi, se kterými se musí setkat.

Oni mají důležité věci na práci.

Můžete si zvýšit sebevědomí tím, že vaši chůzi dodáte elán. Tím, že budete chodit o 25% rychleji, budete vypadat a cítit se sebevědoměji.

3. Narovnejte se

Podobně, způsob, jakým se člověk nese, vypovídá o jeho sebevědomí. Lidé s pokleslými rameny a letargickými pohyby vykazují nedostatek sebevědomí. Nejsou nadšení tím, co dělají a nepovažují sami sebe za důležité. Tím, že budete cvičit dobrý postoj, se budete cítit sebevědomější. Postavte se rovně, hlavu vzhůru, udržujte oční kontakt. Uděláte pozitivní dojem na druhé a budete se cítit čile. Budete cítit, že máte více síly.

Přitáhněte dokonalé sebevědomí

Sebevědomí vychází zevnitř vaší osoby. Pokud vytvoříte životní postoj sebevědomého člověka, bude to z vás vyzařovat. Už nebudete muset myslet, abyste se chovali sebevědoměji, vaše tělo tak bude konat automaticky.

Jednoduchým a pohodlným způsobem může být právě poslech relaxační hudby Přitahování dokonalého sebevědomí, která obsahuje doprovodný text s pozitivními výroky (afirmace). Poslechem tohoto audia se uvolníte a pozitivní výroky vám naprogramují podvědomí na vyšší sebevědomí.

Poznáte nějaký další způsob na zvýšení sebevědomí?

, , ,

Add reply

What is 12 + 3 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Říjen 2010
  Po Út St Čt So Ne
  « Zář   Lis »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031