17
Lis

Každý den musíme zvládnout miliony povinností, to vše okořeněné všudypřítomným stresem. Na relaxaci zbývá minimum času. Ale jen kvalitní a pravidelná péče o tělesnou schránku nám může zajistit trvalou odolnost a pevné zdraví. Vhodný způsob, jak čerpat z přírody její sílu, zdraví a přirozenou aktivitu i v prostředí velkoměsta, je volba alternativní bylinné léčby. Je jen nutné zvolit produkty, které nám pomohou dosáhnout maximálního účinku.

„O moci bylinné medicíny a využívání rostlin k našemu prospěchu se přesvědčuji již řadu let“, říká Dr. Jiří Pantůček, který zasvětil svůj profesní život fytofarmacii a stal se v tomto oboru uznávaným odborníkem. Založil úspěšnou rodinnou firmu TOPVET, která se za dobu svého působení stala tradičním českým výrobcem přírodní kosmetiky a doplňků stravy.

Pane doktore, jakými produkty se vaše společnost zabývá?

Stručně řečeno přírodními! Veškeré přípravky, které uvádíme na trh, pak musí splňovat ty nejpřísnější parametry po stránce kvalitativní, ale i s hlediska jejich účinnosti. Současně klademe důraz na cenovou dostupnost opravdu pro každého a naší prioritou je, aby si v  našem sortimentu našel každý zákazník vhodné produkty pro sebe a své blízké.

A jak se díváte na využití bylinek v souvislosti s dětským organismem?

Žijeme v době, kdy je náš organismus atakován celou řadou faktorů, na které jsme nebyli evolucí připraveni. Tato skutečnost je ještě závažnější, dotýká-li se snadno prolomitelného zdraví našich dětí. Bylinná léčba je v těchto případech nejen alternativou účinnou, ale i zcela přirozenou a tím i bezpečnou. S ohledem na tyto skutečnosti jsme pro děti připravili speciální řadu bylinných sirupů, bylinných čajů a přírodní kosmetiky, pod souhrnným označením Safari Topvet.

Kdo stojí za vznikem originálních receptur?

Veškeré receptury jsou připraveny vývojovým oddělením naší firmy, jsou podrobeny důkladnému testování, a pokud vykazují požadované parametry účinnosti, jsou následně uvedeny na trh. U některých receptur vycházíme z pramenů, které jsou často staré i stovky až tisíce let.

Nabídka vašich přírodních produktů je opravdu široká.

To máte pravdu. Rostliny skýtají obrovské možnosti a využití. Nabízíme širokou paletu doplňků stravy stimulujících imunitní systém, užívaných při chřipkách a nachlazení, pro lepší zažívání, při bolestech kloubů, na křečové žíly a tak dále, a tak dále. Nabízíme rovněž kosmetické přípravky, které jsou maximálně šetrné pro každý typ pleti.

A konkrétněji?

Mnohé maminky již ocenili náš produkt na vši z řady PEDICAP. Pak mohu jmenovat bylinné sirupy a čaje, dále široký výběr masážní a léčebné kosmetiky či speciální kosmetické řady, za všechny například řada Manuka.

Necháte nás nakouknout „pod pokličku vaší kuchyně“ a prozradíte základní principy a postupy vaší výroby?

Veškeré technologické postupy jsou připraveny tak, aby nebyla narušena biologická účinnost použitých rostlin, stejně jako i ostatních aktivních látek. Mohu se pochlubit i tím, že firma Topvet je certifikována společností KEZ jako výrobce BIO produktů. Vyzkoušejte naše BIO pleťové oleje, sami se o kvalitě přesvědčíte.

V tuto dobu přicházíte na trh s absolutní novinkou, konopnou kosmetikou. Mohl by jste nám ji více představit?

Pozitivní účinek aktivních látek, které jsou získávány z konopí, je znám již tisíce let. Současné možnosti moderních laboratoří nám umožnily tyto aktivní molekuly podrobněji analyzovat, a tím je následně optimálně využít. Vysoká účinnost konopné kosmetiky, kterou firma Topvet uvedla na trh, je však v konečném důsledku příjemným překvapením i pro nás.

Vizitka:

MVDr. Jiří Pantůček, narozen v Brně v roce 1971, po ukončení studia na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno jsem zde nastoupil jako odborný asistent na II. Interní klinice. Po několikaletém působení na této univerzitě jsem se již začal naplno věnovat alternativním způsobům léčby, zejména potom bylinkám. firma pod označením Topvet existuje na našem trhu osmým rokem, ale naše kořeny směřují až do roku 1990. Firma Topvet vznikla jako firma rodinná, a proto i dnes, přesto, že lidský potenciál již dávno není pouze z okruhu rodiny, udržujeme si uvnitř firmy stejný zápal pro věc a stejné nadšení jako před lety.

Mám poměrně hodně zájmů, na které mě po narození mých tří skvělých dětí nezbývá prakticky žádný čas.

Add reply

What is 14 + 10 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji