Spatne ID plochy.
10
Led

Na trh přichází hned několik novinek z oblasti jednoduché automatizace. Jednou z nejzajímavějších je páternosterový systém Kardex Megamat RS. Tzv. oběhový regál Kardex Megamat se stal součástí produktového portfolia společnosti Kardex v roce 2008, kdy došlo ke sloučení společností Kardex a Megamat. Od té doby probíhaly intenzivní práce na vytvoření nového a vylepšeného systému Megamat. Jednalo se o první velký projekt, na kterém pracovali vývojáři obou sloučených firem. Cílem projektu bylo vytvoření moderního skladovacího zařízení páternosterového typu, které by se vyznačovalo vysokou spolehlivostí, jednoduchým ovládáním a nízkou spotřebou energie. Páternosterový, či též karuselový systém je ideální pro skladování malých a středních dílů a komponentů konstantní velikosti. Zejména v prostorách, kde výška stropu nepřesáhne 6 metrů, je tento systém nedostižný, pokud se jedná o kapacitu a rychlost vychystávání. Nezanedbatelnou výhodou je i možnost přístupu ke zboží například v případě výpadku proudu, díky tzv. nouzovému režimu a možnosti manuálního ovládání.

Nový systém Kardex Megamat RS má oproti svému předchůdci o 40 % nižší spotřebu energie. Systém je vybaven vnitřními uzamykatelnými dveřmi, které jsou extrémně lehké, což usnadňuje obsluhu stejně jako řízení, které je nově umístěno na straně (a je tedy dosažitelné i pro handicapované). Instalaci usnadňuje patentovaný klip systém a dlouhodobý bezproblémový chod zase automatický systém dopínání řetězu. Společnost Kardex tedy zachytila trend tzv. zelené logistiky, který je dnes často diskutovaným tématem.

Úspora místa, času a pracovní síly

Páternosterové systémy jsou ideálním řešením například pro skladování malých komponentů do výroby. Často jsou také využívány jako sklad nástrojů. Pokud zákazník skladuje zboží rozdílných velikostí, většinou využívá výtahové systémy typu Kardex Shuttle. Tyto dokážou při zaskladnění zboží změřit a zvážit a na základě algoritmu vždy najdou ideální místo pro jeho uložení. Zboží je uskladněno na policích, kterými pohybuje tzv. extraktor. Ten jezdí až rychlosti 2,3 metrů za sekundu. Systém může dosahovat až výšky 30 metrů a díky svým parametrům tak dokáže na minimální podstavě pojmout obrovské množství zboží. Toto zařízení je velice flexibilní a jeho výšku je možné i dodatečně měnit, stejně jako počet výdajových otvorů. Často je využíván jako mezioperační sklad, sklad údržby nebo sklad náhradních dílů.

„Všechny naše systémy pracují na principu Zboží k obsluze a plně využívají výšku skladové haly. Mají tedy minimální prostorové nároky“, říká Blanka Lejsalová, která má ve společnosti Kardex na starosti marketing. „Úspora místa, času a pracovní síly – to jsou hlavní důvody pro nákup automatizovaných systémů.

Pro více informací o automatizovaných skladech navštivte stránky www.intralogistika.cz.

, , , , , , , , , ,

Add reply

What is 13 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Leden 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Pro   Úno »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31