14
Bře

V dnešní době se velice často setkáváme  s protlačováním úvěrové možnosti k získání automobilu. Prodejci, po zjištění, že nebudete platit hotově, vám nabídnout variantu leasingu nebo úvěru. Ovšem jejich doporučení se přiklání spíše k druhé možnosti. Statistické průzkumy provedla Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) a výsledky byly značně převažující. Ať už jde o účelovou osobní půjčku z bankovních či nebankovních institucí nebo financování na místě prodeje, vzrůst úvěrů oproti leasingové volbě klienta rapidně vzrostl.

Kdo je majitelem vozu

Nejmarkantnějším rozdílem a dalo by se říct i nejzásadnějším je vzešlý majitel vozu. Pokud si svůj automobil pořídíte za pomocí bankovní či nebankovní půjčky, stáváte se okamžitým vlastníkem vozu, což se o druhé možnosti nákupu říci nedá. Majitelem, po dobu splácení, je leasingová společnost. Momentálně můžeme jako soukromá osoba nebo podnikatel využívat těchto způsobů financování jak u nových, tak i u ojetých aut.

Poplatky a pojištění

Berme v úvahu, již zmíněnou cenu 250 tisíc při složené akontaci 100 tisíc a vycházejme v dalších porovnáních z ní. Při uzavírání smlouvy se u leasingu skládá jednorázový poplatek cca 3000 Kč bez DPH oproti tomu uzavření úvěru bude asi o 1000Kč levnější. Pokud si splátkový kalendář nastavíme na tři roky, přeplatíme vůz o 46 tisíc s leasingem ještě o 3,5 tisíc více Navýšení zahrnuje havarijní pojištění a povinné ručení po dobu 3 let a s prodlouženou zárukou na 4 roky. Výraznou výhodou hotově platícího zákazníka je čerpání bonusu za jízdu bez nehod. Této výhody může čerpat i kupující, jenž zaplatil část ceny úvěrem, ale pojištěni si musí sjednat sám. Leasingová varianta nákupu je zde odstavena na druhou kolej.Po dobu splácení nejsme majitelem vozu a tudíž ani nemůžeme uplatnit nárok na čerpání bonusu. Tento nárok nabude, až po poslední splátce.

Add reply

What is 12 + 14 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Březen 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Úno   Dub »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031