18
Dub

Cyklostezka Svratecká – na jihu navazuje na trasu Brno-Vídeň, na severu na oblast Brněnské přehrady. Stezka podél Svratky je součástí trasy Eurovelo č. 4. Souběžně s řekou Svratkou prochází přírodně zajímavým územím města až k Brněnské přehradě. Tvoří páteřní trasu městského systému ve směru jih – severozápad.

Cyklostezka Svratecká v délce 23 km má počátek na Odpočívka Veveří – Rakovec – Přístav – Odbojářská – Pod Horkou – Letná – Komín Sokolovna – Piáva – Kamenný mlýn – Veslařská – Pisárky – Odpočívka Čertík – Kamenná – Táborského nábřeží – Bakalovo nábřeží – Novosadský most – Renneská – Heršpická – Odpočívka Rosická – Kšírova – Sokolova – Ikea – Přízrenický most – Soutok – a končí v zábavném centru Olympia.

Cyklostezkou Svrateckou přes Brněnskou přehradu do Penzionu U Tří volů v Býkovicích! V Černovicích můžeme využít napojení na trasu č. 1 – Pražskou cyklostezku, která vede v Brně převážně po příjemných cyklostezkách nebo vedlejších ulicích a je velmi oblíbena brněnskými cyklisty jako nástupní trasa pro výlety do okolí Brna. Můžeme se po ní svézt až na do Bystrce a pak přímo na sever přes Kuřim – Lipůvku – Újezd u Černé Hory – Žernovník – Býkovice. Na téhle trase využijeme částečně i značené turistické cesty. Cesta rychle uteče, necelých třicet kilometrů zvládnou i rodiny s dětmi. Za námahu Vás přivítá Penzion U Tří volů, kde se kromě laskavého přijetí můžete těšit na pořádnou baštu, v místním oddíle projet koně, nebo si zahrát pár gamů na tenisovém kurtu a pak se vykoupat v bazénu s proti proudem, nebo jen zregenerovat v páře. Pokud se vám v Penzionu U Tří volů (viz penzion Brno) zalíbí, nabídnou vám komfortní ubytování s nádhernou přírodou na dosah ruky. A to jak Rodinný pobyt, Romantický víkend, Sport a relaxace, Týden prázdnin nebo Wellness víkend.

Cyklobus Brno – Koněšín

Koněšín – Po lodní dopravě přichází nyní v Koněšíně na řadu i cyklobus. Ten by měl začít fungovat na trase Brno, ÚAN Zvonařka – Koněšín, v zástávce Koněšín až Kramolín navazují spoje na lodní dopravu Dalešické přehrady. Je to příjemné zpestření pro vášnivé cykloturisty a jejich rodiny.
Rekreační cyklistika a cykloturistika patří k nejpopulárnějším formám individuální, rodinné a skupinové turistiky v ČR. K rozvoji této specifické formy šetrné turistiky má Česko dobré geografické podmínky a poměrně hustou síť jednotně značených cyklistických tras. Kromě zájmu domácích cyklistů roste i návštěvnost cykloturistů ze zahraničí, vyhledávajících zejména nadregionální tématické trasy (například stezku Greenways Praha Vídeň).

Add reply

What is 2 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji