18
Dub

Cyklostezky jižní Morava

Jižní Morava svým návštěvníkům předkládá rozmanitou škálu kulturních, přírodních a technických památek, je protkána hustou sítí cyklostezek a turistických cest, a proto neváhejte, vytáhněte své kolo, vyjeďte sami, s dětmi, s rodinou, s přáteli. Můžete volit podle své kondice, stavu svého cykloprostředku, nebo podle tématického zaměření.Vybere si opravdu každý, ať chcete aktivně sportovat nebo se jen tak projet. Vítejte na cyklostezkách jižní Moravy!

Výběr témat cyklostezek

Nejfrekventovanější oblastí poznávání se jistě bude týkat návštěvy zajímavých nebo významných míst jižní Moravy. Z přírodních parků nebo chráněných území jmenujme namátkou Moravský kras, Pálavu, Halasovo Kunštátsko, Národní park Podyjí, Oslava. Nebo navštivme na kole historické památky. Brno, Lednice, Porta Coeli, Slavkov, Rajhrad, Znojmo. Dalším kriteriem našeho výběru se může stát samozřejmě víno: Moravská vinná stezka, cyklostezky krajem André jsou známé nejen na jižní Moravě. Ale ani pivo nelze minout, cyklostezky nás zavedou do pivovaru Černá hora, Starobrno. Na kole můžeme ochutnat celou Jižní Moravu! Nezapomeňme, že jsme v mimořádně úrodném kraji. Dálkové cyklostezky nám dovolí procestovat jižní Moravu do všech světových stran. Od jihu na sever po Jantarové stezce, od západu k východu Hradec králové – Břeclav a Jihlava – Český Těšín, nadto se můžeme vydat Pražskou trasou z Brna do Prahy. Na své cyklopouti jistě neminete Býkovice, pouhé dva kilometry od pivovaru Černá Hora, a tam se už o Vás a Váš dopravní prostředek postarají v Penzionu U Tří volů (více na stránce penziony Brno), načepují dobré pivo, nabídnou krajové speciality a zregenerovat se můžete v bazénu s protiproudem. Vítejte!

Add reply

What is 3 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji