Spatne ID plochy.
18
Dub

Tipy na výlety – historické památky (odkaz na příslušný článek na PM) na Boskovicku – tentokrát se nezúčastníme prohlídek “ uvnitř „. Bude nás zajímat, co se děje a je venku. Tipy na výlety – podíváme se na nádvoří památek, do zámeckých zahrad a parků. Tipy na výlety – i na Boskovicku jsou díla amatérů, dříve samouků, která stojí za to vidět. Tipy na výlety – malé předvánoční připomenutí, dokud jsou vánoce daleko.

Tipy na výlety – trocha historie

Hned první ze zámků je ojedinělý, Boskovice, empírový zámek, zapsán v seznamu kulturních památek a jeho nynější vlastníci jsou původní majitelé. A právě oni pořádají v areálu zámku I. Svatohubertské slavnosti s bohatým programem. Každou středu na nádvoří zámku probíhají lidové trhy. Další zámek, Letovice, je od roku 2004 v soukromém vlastnictví a stále ještě probíhají rekonstrukce. Na nádvoří se pravidelně konají burzy starožitností a řemeslné jarmarky. Letovický přírodně krajinářský park v anglickém stylu patří k nejcennějším přírodním památkám okresu Blansko a je celoročně přístupný. Lysice, barokní zámek, národní kulturní památka,s překrásnou zahradou s kolonádou s krytým ochozem, při prohlídce zámecké zahrady nevynechejte nově zrekonstruovanou oranžerii a unikátní fíkovnu. Své kouzlo vám předvede i v zimě.

Tipy na výlety – malé předvánoční

Nesmíme zapomenout na Arboretum Borotín na Boskovicku, bylo založeno již v roce 1918, v současné době je téměř hotová jeho rekonstrukce. K vidění jsou zde ukázky rodinných zahrádek, bonsaje, různé zajímavé dřeviny, rozsáhlé alpinum, bylinková expozice, japonská, čínská, anglická a holandská zahrada. Již tradicí se staly prodejní výstavy, konají se pravidelně 4x ročně – od dubna až do prosince. V Borotíně najdeme stálou expozici pohyblivých vyřezávaných betlémů.
odkaz na stránky Porčův mlýn najdete zde

Tipy na výlety – zajímavosti na Boskovicku

Nedaleko Boskovic, v Rudce u Kunštátu najdete Jeskyni Blanických rytířů, vytvořil ji samouk Stanislav Rolínek v pískovcové skále a mezi sochami najdete sv. Václava, Blanické rytíře, legionáře, lva a další. Jeho další sochy můžete obdivovat na pískovcové dominantě Velký Chlum. Nedaleko Velkého Chlumu si nezapomeňte prohlédnout i další zajímavost na Boskovicku, Porčův mlýn.
A zde naleznete info o Porčově mlýně

Add reply

What is 15 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji