19
Dub

Zajímá Vás osud historických budov Jižní Moravy na sever od Brna? Co se děje s historickými domy, pokud nejsou zařazeny mezi chráněné památky? Většina z nich je bohužel nevyužitá a chátrá. Hezkým příkladem jak lze tyto stavby v jejich původním duchu znovu užít je Lidový dům v Lysicích necelých 30 km od Brna. Jeho noví majitelé se rozhodli tuto historickou budovu v okolí Brna, bezmála 100 let starou, zrekonstruovat a proměnit na hotel.

Budova Lidového domu v Lysicích

Lidový dům v Lysicích na Blanensku byl pro svou značnou devastaci a neobyvatelnost návštěvníkům dlouho nepřístupný. Díky společnosti Fulgur a jejich snaze o znovuzrození této budovy, se Lidový dům opět začlení do života městečka. A to jako hotel. Práce jsou v plném proudu a v červnu tohoto roku bude historická budova Lidového domu připravena přivítat své první hosty. Pamětníci historie Lidového domu budou moci porovnat dnešní atmosféru budovy s minulostí. Hostům budou k dispozici pohodlné pokoje s veškerým vybavením, restaurace s barem a pro regeneraci jejich sil i sauna a masérna. Původní sál a jeviště, kde dříve vystupoval místní divadelní spolek Podhorák budou ponechány pro široké využití. Těšíme se, že znovu ožije tradice této historické budovy.

I hotely na Jižní Moravě jsou zrekonstruovanými historickými budovami. Jedním z takových je i Hotel Lidový dům Lysice.

Add reply

What is 3 + 3 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji