22
Dub

Cyklostezka Svitavská – Na severu navazuje na oblast Moravského krasu, na jihu na vybudovanou trasu Brno-Vídeň. Prochází průmyslovou oblastí města. Tudy vede cyklostezka Průmyslová a měla by spojit Svratku se Svitavou v severním části města Brna.

Cyklostezka Svitavská v délce 13 km vás provede industriální oblastí Brna, směr sever vás dovede k Moravskému krasu, oproti tomu finální destinací jihu je trasa Brno-Vídeň.

Cyklostezka Svitavská: začíná na soutoku Svratky a Svitavy – Kaštanova – Černovická – Hladíkova – Křenová – Cejl – Svitavské nábřeží – Gargulákova – Baarovo nábřeží – Dolnopolní – Vlachařská – Říční – Olší – Cacovický ostrov – Újezdy – Fryčajova – Mlýnské nábřeží – Babická. A odtud můžeme pokračovat >Jantarovou cyklostezkou Brno do Obřan. Z Obřan nás Jantarová cyklostezka vyveze Přes Bílovice nad Svitavou , Adamov do Moravského krasu. Dvacet kilometrů severně od Adamova nemůžete minout Býkovice a Penzion U Tří volů, kde jsou připraveni poskytnout veškerý servis Vám i Vašim kolům. Prohlédněte si také stránku ubytování s dětmi.

Cyklostezka podél řeky Svitavy je součástí systému Eurovelo č.9 a mezinárodního tahu Jantarová cyklostezka Krakov – Oswiecim – Bielsko Biala – Český Těšín – Přerov – Olomouc – Brno – Mikulov – Vídeň.

V Hajhradicích protíná Jantarovou cyklostezku další frekventovaná cyklostezka Jihlava – Český Těšín. Ta se ve Ždánickém lese pod Slavkovem potkává s cyklostezkou Hradec Králové – Břeclav a směr Hradec Králové nás vyveze do Moravského krasu. Nábřežní část Svitavské cyklostezky úspěšně využívají pro bruslení z Brna podél řeky Svitavy též in – linisté.

Add reply

What is 4 + 4 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji