16
Kvě

Tenis je míčová hra. Před velkým boomem golfu byl tenis velice oblíbeným sportem managerů. Jedná se o elegantní hru pro dva nebo čtyři hráče. Hraje se na tenisových kurtech, které mohou být travnaté nebo antukové. Cílem hry je, aby hráči přepinkli tenisový míček přes síť, na hrací polovinu soupeře tak, aby soupeř nezvládl odehrát nazpět.

I když se zdá, že tenis je jen obyčejné pinkání míčku přes síť, je potřeba mít velmi dobrou fyzickou kondici. Běhat po tenisovém kurtu o velikosti cca 12×8 metrů není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Vybavení na tenis

Pro tenis budete potřebovat pohodlné sportovní oblečení a obuv. Dále pak tenisovou raketu, která je složena z hlavy, rámu a rukojeti. Hlava má tvar elipsy. Výplet rakety je strunový a pravidelný. Tenisové míčky jsou gumové a potažené žlutou látkou. Jejich průměr je 6,35cm.

Kde si zahrát tenis

tenisových hal nebo venkovních kurtů je u nás velké množství. Jejich kvalita a vybavenost se samozřejmě liší. V každém větším městě bezpochyby na nějaké tenisové kurty narazíte. Pokud u Vás žádné není, nebo nevíte kde se nachází, tak stačí zadat klíčová slova do vyhledávače, jako tenis Lysá nad Labem, tenis Nymburk nebo tenis Milovice.

Pak už stačí vybrat ty správné webové stránky, zjistit informace o sportovním centru, sehnat kamarády pro hru a co nejdříve vyrazit.Add reply

What is 11 + 15 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji