Spatne ID plochy.
22
Kvě


Paragliding je poměrně mladým sportem, první pokusy s létáním ze svahu pocházejí z 80tých let minulého století. Moderní padákové kluzáky a další vybavení je s tím původním zcela neporovnatelné.

Zásadním způsobem vzrostl výkon, zlepšily se letové vlastnosti a je kladen mnohem větší důraz na bezpečnost. Současně se změnil i způsob létání – přelety na vzdálenosti desítek kilometrů jsou dnes zcela běžné a nejlepší výkony přesahují i 300 km. Státní hranice přestaly být pro přelety „nepřekonatelnou“ překážkou, můžeme využívat obrovské množství výborných leteckých terénů po celé Evropě i jinde ve světě. Díky tomu se stal paragliding celoroční výzvou.

Přibyly také nové varianty jako např. motorový paragliding nebo dnes velmi populární freestyle a acro. Každá z těchto disciplín má svá specifika a vyžaduje proto speciální vybavení. V naší nabídce máme proto křídla konstruovaná speciálně pro motorové létání jak pro začínající piloty, tak i speciály pro ty nejlepší.

Létání na paraglidech je u nás rozděleno v zásadě do tří skupin podle úrovně pilota – začínající a rekreační (pilotní průkaz PG A), výkonnostní létání (průkaz PG B) a soutěžní piloti (PG C). Tomu odpovídá i typ vybavení – padáky kategorie „standard“ (mezinárodní test EN A a EN B) pro piloty PG A, kategorie „performance“ (EN C) pro výkonnostní létání a třída „competition“ pro soutěžní piloty třídy PG C. Další kategorií je tandemový pilot – licence umožňuje vozit pasažéra na speciálním tandemovém křídle.

Létání na padáku nabízí úžasné zážitky. Přes svou zdánlivou jednoduchost má však mnoho úskalí – důrazně proto doporučujeme pro všechny zájemce absolvování minimálně základního kurzu paraglidingu pod vedením zkušeného instruktora. Pokud se budete chtít dále tomuto sportu věnovat, nabízíme kromě možnosti získání pilotní licence i účast na leteckých akcích a zájezdech. Můžete tak postupně své letecké umění zdokonalovat, seznámíme vás s různými letovými terény  a poznáte nové lidi, pro které se létání stalo celoživotní vášní.

Add reply

What is 4 + 4 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji