Spatne ID plochy.
06
Čvn

Zimní zahrady se stávají stále oblíbenějším prvkem našeho bydlení. I když se většinou jedná o složité a náročné stavby, tak i přesto jejich obliba závratně stoupá.
Zimní zahrada by měla splňovat základní kritéria pohodlného užívání, neměla by se rosit, v zimě by v ní nemělo být chladno a v létě zase horko.

Společnost DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o. používá na konstrukce zimních zahrad hliníkové systémy firmy SCHÜCO. Tento materiál je nejpropracovanější v detailech a sortimentu prvků zajišťující rozmanité řešení zimních zahrad. Pro jednodušší konstrukce zimních zahrad (pultové a sedlové střechy) je používán systém SCHÜCO Wintergarten CMC 50 /inovační konstrukce/ a pro složitější zimní zahrady fasádní systém SCHÜCO FW50+WI. Oba tyto systémy řeší tepelné mosty a odvod kondenzátu ze zasklívacího systému do venkovního prostředí. Tyto řešení zajišťují splnění současně platné tepelné normy, kterou se snižují náklady na tepelnou energii, a tím i provozní náklady na zimní zahradu.

Barevné provedení je v barevné stupnici RAL, imitace struktury dřeva v několika druzích odstínů (obě tyto varianty jsou v provedení prášková barva Komaxit) nebo povrchová úprava Elox.

Na zasklení se používají standardně izolační dvojskla s koeficientem prostupnosti tepla U=1,1 Wm-2K-1 nebo je možno použít zasklení s koeficientem prostupnosti tepla až U=0,5 Wm-2K-1. Koeficient prostupnosti tepla vyjadřuje, z jak kvalitních skel je izolační dvojsklo zhotoveno. To znamená, čím je koeficient prostupnosti tepla U menší, tím je izolační dvojsklo kvalitnější a propouští méně tepla ven ze zimní zahrady.

Dále je možnost vybrat si různé druhy antireflexních úprav vnějšího zasklení s eliminací prostupu světla nebo tepla do interiéru zimní zahrady. Pro eliminaci prostupu světla a tepla se používají skla s vyšší odrazivostí v několika barevných provedeních (čiré, bronzové, šedé, modré, zelené apod.) Tyto skla při pohledu z venku více zrcadlí a v denních hodinách zajišťují větší intimitu v zimní zahradě, nebo je možné použít méně odrazivá skla podobných odstínů, které propouští více denního světla a stejnou měrou odráží teplo z venkovního prostředí.

K zasklení střechy se na vnitřní sklo používá bezpečnostní sklo známé pod obchodním názvem Connex, k zasklení vnější strany se doporučuje sklo kalené.

Systém SCHÜCO Wintergarten CMC 50 je také možné kombinovat s plastovými konstrukcemi, které jsou použity pro svislé výplňové prvky. U této kombinace je sestavena z hliníkových profilů konstrukce střechy a podpěrné sloupky, plastovýé materiály potom vytvářejí svislý obvodový plášť. Do střešní konstrukce zimní zahrady je možné k lepšímu provětrávání vložit střešní okna. Ovládání těchto střešních oken je možné jak ruční tak i elektrické. Pro zajištění optimálního mikroklima v zimní zahradě se užívají elektronická ovládání pro okna, ventilátory, průvětrníky, žaluzie nebo markýzy. Všechna tato ovládání regulují vnitřní teplotu, vlhkost, stupeň zastínění a opravdu účinně chrání před deštěm, větrem i přílišným teplem ve všech ročních obdobích.

Add reply

What is 6 + 2 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji