16
Srp

Znáte ten pocit, když jste nuceni šetřit každou korunu? Nebo je to jen mánie nakupovat co nejvýhodněji srovnatelnou kvalitu za mnohem nižší ceny? Přesně pro tyto důvody čekám na sezónní výprodeje. Jenže ne vždy je možné vysledovat komplet všechny akciové nabídky a zejména stihnout koupit přesně to, co jsem si vytipovala. Tak jsem tedy lustrovala po internetu a našla jsem všechny slevy, denně aktualizované, pohromadě.

Existují totiž online katalogy slev různého druhu. Najdete v nich slevové akce přehledně roztříděné podle těch nejrůznějších kategorií a měst. Jednoduše neskutečná úspora financí rodinného rozpočtu a drahocenného času, kterého dnes nemá nikdo nazbyt. Uvedené virtuální katalogy se odborně nazývají agregátory slev. Jejich cílem je sdružovat všechny výhodné denní nebo i týdenní slevové akce na jednom místě, aktualizovat je a nabízet produkty i služby za bezkonkurenčně nízké ceny.

Jak je to možné? Nuž tak, že dnes není jen éra internetu, Facebooku a internetového bankovnictví, ale v posledních letech dorazila i do Čech a na Slovensko vlna moderního způsobu pohodlného a cenově dostupného hromadného (resp. kolektivního) nakupování. Prodejci zajímavého zboží a služeb vsadili na to, že přilákají kupujících až neuvěřitelně nízkými cenami, kterým se nedá odolat. Nejde však o klasické výprodeje něčeho, co obchodníci nemohli prodat. Je to zboží či služba 100%-ní kvality, navíc ověřený slevomatem, který má produkt v nabídce, takže neriskujete žádné nepříjemné „překvapení“.

Nabídka slev je poměrně široká. Od značkového oblečení, přes knihy, lístky na koncerty a kulturní akce, až po autoservis nebo denní menu restaurací. Nejčastěji se v slevomatech vyskytují právě gastro slevy, akce na kosmetické produkty a služby nebo výhodné tipy na koupi dovolené, wellness pobytů… A co je na tom všem nejlepší? Nuž to, že většina slevomatů považuje za skutečnou slevu až o více než 50% sníženou cenu za zboží. A to už bych musela velmi dlouho chodit po kamenných obchodech a hledat tak lákavou akci, pokud tedy nepočítám sezónní výprodeje. Jenže ne na všechno se vztahují výprodeje v obchodech. Všimla jsem si, že mezi nabídkami slev jsou i různé pro mě jinak cenově nedostupné služby. Například adrenalinové zážitky při letu horkovzdušným balonem nebo luxusní dovolené za více než přijatelné ceny.

Nedalo mi neověřit si, jak hromadné nakupování prostřednictvím agregátoru slev funguje. Tak jsem koupila slevové kupóny (tzv. vouchery) na pizzu, tisk fotografií nebo elektronickou cigaretu. Kromě kvality zboží mě u srdce hřál pocit ušetřeného nemalého obnosu financí. Nákup byl hotov za pár minut. Našla jsem si přesně to, co jsem potřebovala, mezi aktivními slevami, klikla na tlačítko koupit, uhradila přes platební kartu a téměř ihned jsem měla ve své mailové schránce slevový kupón. Stačilo ho už jen vytisknout a uplatnit v prodejně, restauraci a podobně. Nebo ještě jednodušší způsob: kupón dojel hned po uhrazení přímo prodejci a o pár dní mi byl balíček doručen přímo domů.

, , , , , ,

Add reply

What is 10 + 10 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji