Spatne ID plochy.
17
Srp

Červený trpaslík je britský komediální seriál. Není to však žádná seriálová ptákovina, která má milion připitomělých kopií. Je to originál. Už třeba jen časem, kdy se odehrává – 3 miliony let v budoucnosti. A navíc ještě ta dálka od naší matičky Země. Seriál se odehrává v hlubokém vesmíru na palubě těžební lodě Červený trpaslík. Její posádka byla po jedné nepříjemné nehodě zredukována na 3 členy. Musím však přiznat, že jeden z nich je mrtvý a druhý není ani člověk. Poslední z posádky je alespoň něco na ten způsob.

Seriálový fanoušci mají často dabing svých oblíbených kousků za příšerný. U červeného trpaslíka tomu však tak není. Jako jeden mála získat opravdu skvělé překladatele a ještě o kousek lepší dabéry, kteří se pravidelně účastní akce nazvané příznačně Trpaslikon. Mnoho výrazů je vtipných pouze pro Brity, protože některé narážky na filmy či zvyky Češi prostě nemohou pobrat. A právě v těch místech se projevuje síla kvalitních překladatelů, kteří dokážou podobné vypečenosti zručně nahradit. Občas bývá překlad ještě těžší, než samotné vymýšlení příběhu. Pokud tedy nepoužijete Google Translate.

Všechny postavy mají svérázné vlastnosti, které z nich dělají nadmíru zábavná stvoření. Lister vždy překvapí svými hygienickými návyky („Občas mi pane pomůžete s prádlem tak, že svoje spodky obrátíte naruby a nosíte je další tři týdny.“), Kocour kterému nezáleží na ničem jiném, než na sobě samém („Ty bys obětovat svůj život v zájmu posádky?“ „Ne, obětoval bych tvůj život v zájmu posádky.“), Rimmer, který je … je … no prostě, který je neuvěřitelný magor a samozřejmě Kryton, jehož největší tužbou je prát špinavé ponožky. Taková je posádka červeného trpaslíka.

, , , , ,

Add reply

What is 6 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji