Spatne ID plochy.
17
Srp

Star trek je jeden z nejstarších scifi seriálů. Speciální efekty z tehdejších dob působí v dnešní době amatérský. Ačkoliv se jedná kult, který má mnoho miliónů věrných fanoušků musíme si do očí říct, že za moc nestojí. Zápletky se tváří uměle, atmosféra žádná sláva a ani samotná prezentace budoucnosti není nic moc. To ale platí ve větší míře pouze pro první sérii. Seriál Star trek se totiž vyvíjel jako všechno ve filmovém průmyslu. Efekty byly zdokonaleny, noví scénáristé byli najmuti.

Čím se Star trek může pyšnit je rozhodně propracovaný vesmír. Tolik různých národů a ras má snad už jen Star wars. Vznikají mezi nimi aliance, války nebo rozmýšlet, které musí federace řešit. Vzhledem k faktu, že Enterprice je pouze průzkumná loď, která má objevovat daleký vesmír jí to jde celkem dobře. Opět tedy musíme přiznat, že Star trek je pohádka. Na druhou stranu co a co? I dospělí potřebují své pohádky. Být jednou nohou v dalekém, předalekém vesmíru a stát po boku kapitána Picarda.

O úspešnosti seriálu pomohu mluvit i filmy. Celkem jich bylo natočeno 11. To je číslo, kterým se můžeš pyšnit málokterý svět. Dokonce i světoznámé Star wars mají rozsah pouze ságy. Poslední z filmů, dokonce odstartoval novou časovou rovinu, celou novou dimenzi. Jako by celý star trek začal nanovo, ale nyní s novými, poutavými efekty, které vás uchvátí. Do světa star treku se již nebudete dívat, ale budete v něm.

Čím se star trek rozhodně proslavil je pozdrav pana Spoka a vlastně všechny vulkánců. Vykonat ho dokáže jen omezené množství jedinců. I přes křečovitý výraz ve tváři to někteří prostě nezvládnou a ti, když jsou pozdravem obdařeni, se mohou pouze smát.

, , , , , ,

Add reply

What is 10 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji