17
Srp

Terminátor je v podstatě prequel k postapokaliptickému světu, který stále nepřichází. Postavy ho dokáží vždy včasným zásahem zarazit, ačkoliv stojí proti silnějšímu a vyspělejšímu robotovi. Skynet by se měl naučit pořád upgradovat své modely, protože s některými to šlo z kopce. Terminátoři se dokážou tvářit opravdu drsně. Jejich podobu také nosí bývalý guvernér Kalifornie. Jestlipak to není spiknutí, které má dosadit roboty do výsostných politických vod? Doufejme že ne, protože nás jinak čeká apokalypsa. Tentokrát opravdová a nepředvídaná.

Akční scény, kde jsou auta šrotovány jedno a druhým a střely ničí všechno od měkkých hlav až po celé budovy. Takový je Terminátor. Nehraje si na žádné slaďáky, ačkoliv i ty tam místy jsou. Drsné hlášky Arniho všemu dodávají tu správnou šťávu, i když větší grády má třeba Duke Nukem. Ten ovšem zfilmovaný není. I tak je zvláštní, jak nějaký robot může vymyslet tak vtipné hlášky. Člověk by čekal, že nemohou nic vymyslet, pouze kopírovat. V terminátorovi jsou prostě chytří roboti.

Zatím vznikly 4 celovečerní filmy a jeden seriál, který byl navzdory přání fanoušků zrušen. Nekopíroval dějovou linku filmů, ale někde po druhém se utrh ze řetězu a šel si svou vlastní cestou. Těžko soudit jestli to bylo dobré nebo špatné rozhodnutí. Každopádně by bylo těžké naházet tolik událostí mezi dva filmy a scénáristé se prostě rozhodli jít tou snažší cestou. Mohli si více vymýšlet, vlastně cokoliv. Na konci druhé série Terminátor vznikl takový zapletenec události, že by se dal jen těžce nějak zkrotit. Nikdy však nedostal šanci dokázat, že on by to zvládl.

, , , , , ,

Add reply

What is 5 + 13 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji