17
Srp

O grilech a grilování už toho bylo napsáno mnoho. Od výběru vhodného typu grilu po všemožné recepty na gril. Málokdo ale zná grilovací metody, jak jednotlivé pokrmy připravovat. Vše se nemůže dělat na grilu způsobem: hodím to na gril a ono se to nějak udělá. I na grily můžeme použít různé metody grilování, jako je např. pečení v troubě. Nejvhodnějšími grily na odzkoušení různých metod jsou grily Weber

Nejběžnější rozděleni grilovacích metod je na přímé grilování a nepřímé grilování. Dále můžeme využít i kombinaci grilovacích metod 50/50 nebo kruhové metody. Nejběžnějším způsobem grilování je grilování přímé. Tímto způsobem se připravují pokrmy jako jsou steaky, zelenina, klobásy, hamburgery. Jedná se o přípravu přímo nad uhlíky nebo nad jinou grilovací plochou. Dochází tak k prudkému opečení pokrmu.

Pod nepřímým grilováním si můžeme představit pečení v troubě. Krom toho bude mít typické vroubkování a aroma. Pokrm je díky poklopu grilován rovnoměrně. Od poklopu totiž dochází k odrazu žáru, který se vrací na připravovaný pokrm. Nemusíte pak nic otáčet. Nepřímé grilování se hodí pro větší kusy masa, např. kuřata, nebo kachny.

Metoda 50/50 je kombinací přímého a nepřímého grilování. Na jednu polovinu se dají uhlíky, na druhou polovinu miska pro odkapávání omastku. Nejprve se zprudka opeče maso nad uhlíky a pak se přesune nad misku a celý gril se přiklopí. Kruhová metoda je zase perfektní pro přípravu pizzy nebo pečiva. Z uhlíků se vytvoří kruh a díky tomu žár cirkuluje optimálně kolem. Před použitím této metody, je nutné grily předehřát na požadovanou teplotu.

Add reply

What is 15 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji