17
Srp

Naše planeta Země je krásné místo pro žití. Někteří říkají, že jsme ji akorát zničili, což nemohu popřít, ale také říkám, že v některých směrech jsme ji i vylepšili. Jaké nádherné stavby vznikají ve všech koutech světa. Jaké mocné národy je museli v minulosti postavit, jen za pomoci lidské práce bez těžkých strojů. Vytrvalost vládců musel a v těch dobách být obrovská. Čekali dlouhé roky, než bylo veledílo vystavěno. Někteří se dokonce ani nedočkali, protože jejich odkaz postupně rostl několik generací. Všechny tyto divy, dávné i současné, jsou vidět okem Google Earthu.

Tisíce snímků pořízené ze satelitů a letadel nám nabízí unikátní pohled na svět. Vše od rušných centrer New Yorku až po zapadlé pralesy Amazonie. To vše je k vidění v Google Earthu. Můžete se dokonce podívat pod mořskou hladinu, na Měsíc a také prozkoumat rudé duny Marské pouště. Na vše se nemusíte dívat z ptačí perspektivy, ačkoliv ta nám přináší často ty nejkrásnější obrázky, google nám nabízí i street view a procházení mezi ulicemi. To jak ve městech zahraničních tak i českých. Proč nevzít svou drahou polovičku do Benátek. Co na tom, že jen virtuálně? Uznávám, že to není příliš dobrý nápad.

Chcete se podívat v jaké destinaci vlastně vaše dovolená bude? Bojíte se, že vás cestovka pěkně podrazí a místo písečné pláže narazíte jen na ostré kamení? S google earthem si můžete všechno pečlivě zkontrolovat. Prohlédnout si místa, která vás teprve čekají. A to nežijeme ani ve scifi filmu a ani v pohádce. Nebo snad ano?

A to nejlepší na závěr – aplikace Google Earth je úplně zdarma. Jediné co potřebujete je funkční počítač a prokázat základní dovednosti při zacházení s ním. Pokud jste si tento článek našli sami, jste zkušení dostatečně. Tak tedy stahujte a studujte naši moudrou planetu.

, , , , , , , ,

Add reply

What is 6 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji