Spatne ID plochy.
17
Srp

Andromeda je vzdálená galaxie kdesi v hloubi vesmíru, ale zároveň je to skvělý scifi seriál ukazující dobrodružství stejnojmenné lodi a její posádka. Dilent Hunt se snaží obnovit řád v galaxie. Během úhybného manévru se mu podařilo zamrznout na 200 let v čase v během té doby se rozpadlo Společenství, jež bránilo mír v galaxii. Jako jeho ochránce se kapitán rozhodl, že ho s jednou jedinou lodí opět obnoví. Díky úpadku technologií, který po rozpadu nastal, byla jeho loď jednou z nejsilnějších v galaxii. Proti sobě ale měl neskutečnou přesilu.

Tento seriál není jen o technologiích. Autoři do něj vkládají i lehkou magii o stvořeních, která jsou mocnější než my. Možná že to ani není magie, jen velmi mocná technologie, jež je pro nás smrtelníky nepochopitelná. Rovněž se vám dostane další várky informací o filozofii i náboženství. Co by to dnes bylo za seriál Andromeda, kdyby neměl patřičnou hloubku a propracovaný svět? Dnes to však má téměř každý druhý. Mohli by se začít předhánět i v jiných věcech.

Andromeda má ještě jedno velké pozitivum. Vtělení bojové lodi má formu přitažlivé ženy, což muži jistě ocení. Vzhledem k tomu, že na scifi se dívají především muži, tak autoři prostě ví, jak si udržet publikum. Tím ale nechci říct, že celý seriál by stál na jedné nahé postavě (ne, nahá se neukázala), ale dodává mu to šťávu. Obrovských bitev, kde se střetávají vesmírné lodě si rovněž užijete více než dost. Dokonce vám ke konci budou připadat poněkud jednotvárné. To už je ale problém dlouhých seriálů. Rozhodně se vám ale vyplatí dodívat se až na závěrný díl. S koncem si scénáristé vždy vyhrají.

, , , , , ,

Add reply

What is 3 + 15 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji