17
Srp

Žijí mezi námi, hrdinové. Nemusí mít čisté srdce ani čistou hlavu a můžeme je Hrdiny nazývat. Jejich podstata nespočívá v konání dobrých skutků, ale v jejich velkých činech. Ty mnoho nemají s dobrem nic společného, ačkoliv to jejich konatelům může připadat. Jsou to nadlidé, kterém někdo dal zvláštní dar či prokletí. Možná to byl Bůh, možná šílený vědět, ale to ti nebozí lidé nevědí. Dokonce ani nemají ponětí, kdo vlastně jsou. Kde je jejich domov. Jsou to vůbec lidé? Sami o tom pochybují. Mučí je myšlenky o jich samotných. Někteří nenávidí sami sebe za to, co jsou. Někteří se ani tak nenarodili. Schopnosti v nich byly probuzeny silou.

Nejsou to ale jen samí záporňáci, co se pokouší ovládnout svět. Někteří z nich se chtějí stát opravdovými Hrdiny, co chrání slabé. Kterým nejsou bezbranní lhostejní a co se pouze snaží zachránit svět. Obětovali by všechno, protože věří, že je to osud. Takový je serál Hrdinové. Plný velkých lidí, kteří se občas chovají dětinsky a zbaběle. Na sílu, která jim byla dána prostě nebyli připraveni. Nevěděli co s ní dělat a valná většina z nich ji ani nechtěla. Ne darem, ale prokletím ji nazývali.

Viděli jsme 4 rozsáhlé sezóny, jež byly plné napětí a nečekaných zvratů. Dokonce i samotný konec byl zvratem a skončil tím nejhroším způsobem – otevřenou dějovou linkou. O filmu se mluví. Nevíme však, jestli slibované finále přijde. Nevíme, jak to s hrdiny dopadne. Jestli je obyčejní, silou neobdaření jedinci dopadnou a zavřou v koncentračních táborech. Nebo se Hrdinové ukážou jako zachránci, kteří budou ostatní chránit. Všechno jsou jen spekulace. Opravdovou pravdou nás pomohou uspokojit jedině scénáristé a režizéry natočený film Hrdinové.

, , , , , , ,

Add reply

What is 3 + 15 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji