17
Srp

Historii píší vítězové říká a také to je pravda. A i kdyby nebyla, tak stejně se jí musíme naučit. Data nám sice do života toho mnoho nedají, ale díky dějinám se můžeme poučit z chyb druhých aniž bychom je sami udělali. V dnešní době, kdy se za všechno platí můžete být nadšení, protože takhle lekce je zadarmo. Dějepisný web Historika nabízí stručný pohled historií lidstva. Od prvních hrátek s kameny až po jadernou bombu, která dokáže vyhladit celá města během okamžiku. Ačkoliv se stručnost hodí v okamžiku, kdy si potřebujete udělat přehled, tak občas je třeba jádro problému pojmout trochu komplexněji. I na to jsem při tvorbě webu myslel a tak se můžete setkat s užitečnými odkazy na wikipedii. Ta sice není mnohými brána za důvěryhodný zdroj, ale díky aktivitě uživatelů se tak děje jen ve výjimečných případech.

Dějepisný web Historika bude vaším průvodcem po celou dobu školných let. Látka se totiž neustále opakuje. Historie se neprodlužuje (no, možná trošku) a ani nezkracuje. Zůstává stejná, jen se postupem času proniká stále hlouběji. Většinou tak, že se na škole ani celá historie nestihne probrat. Paradoxně tak lidé vědí víc o středověku než komunismu. Na druhou stranu probírání historie pozpátku je pěkně spoilerování.

Historií se člověk učí více než nějakou matematikou nebo fyzikou. Ty předměty nemají žádné kouzlo ani šmrnc. Všechno je v nich takové jasné… Na Dějepisném web Historika můžete postupně objevovat všechny taje dob minulých, ale nikdy nebudete vědět všechno. Vždy tu bude slabá rouška tajemství.

, , , , , ,

Add reply

What is 7 + 11 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji