31
Říj

Rádi byste si pořídili kvalitní domácí vytápění dřevem a nevíte, pro co se rozhodnout. Možností je hned několik. První otázka, kterou budete řešit je jasná – kamna nebo krb? Komínové systémy se od toho odvíjí

Před samotným nákupem nových komínových systémů, musíte se rozhodnout, co na ně budete chtít napojit. Kamna se hodí spíše do menších prostorů. Kouřovod i komínové vložky se mnohem snadněji instalují. Na druhou stranu nemají kamna takový výkon a potřebují menší kousky paliva, než klasický krb.

Vytopit klidně celý dům dokáží i krby. Můžete do nich házet celá velká polena a večerní posezení u plápolajícího krbu je nesmírně romantické. Připravte se ale na to, že krb je podstatně dražší a náročnější na komínové systémy.

Ještě před nákupem komínové vložky si tedy pořádně rozmyslete, jak by měl vypadat komínový systém ve finální podobě. V dřívějších dobách opravdu stačilo postavit si pořádně bytelný komín a na něj už se dalo napojit cokoliv. Dnes ale musíme každou stavbu komínové hlavice pořádně promyslet.

Velkým zásahem do interiéru jsou jak krby, tak kamna. Interiér by jim měl proto být alespoň částečně přizpůsoben. Co se spotřeby paliva týče, můžete ušetřit značnou část nákladů, pokud si pořídíte kvalitní komínové vložky. Dobré komínové systémy mají nejen nerezové komíny a kvalitní komínové hlavice. Spoustu peněz ušetříte také díky kvalitnímu palivu. Pořádně vysušené dřevo má jednak mnohem vyšší výhřevnost a jednak je šetrnější k životnímu prostředí.

Proto si pořiďte kvalitní komínové systémy na krby i kamna na stránkách kominycz.org. Jedině zde totiž najdete na jednom místě ty nejlepší nerezové komíny s kompletním příslušenství určených pro jakékoliv zařízení z kategorie krbů i kamen.

, , ,

Add reply

What is 2 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Říjen 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Zář   Lis »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31