15
Lis

Patron a ochránce všech vinařů, svatý Martin. Pranostiky tento den hovoří o bílém koni, o komíně, zkrátka o sněhu a zimě. Vinaři tento den připsali novému vínu z letošní úrody, provádí košty a hodnotí kvalitu, chuť a jiskru vína. Po tomto patronovi jsou některá z nich pojmenována Svatomartinská vína. Samozřejmě musí splňovat určitá kriteria.

 
Sdružení Vinaři Valtice 2000 zvou všechny přátele vína na Svatomartinské oslavy právě tento den, pátek 11. 11. 2011, v 11 hodin do Valtic, metropoli vína. Sestavili zajímavý program, od žehnání mladému vínu valtickým knězem, koštem a slavnostním přípitkem svatému Martinovi. Lidové zvyky a řemesla, jarmark domácích výrobků, gastronomie orientovaná na husí pochoutky podávané k vínu, pomazánky, husí játra, guláš z husích žaludků…a hlavně slavnostní prodejní výstavu Svatomartinských vín z Lednicko-valtického areálu. 
 

restaurace v Brně

 
Milovníky ušlechtilého moku zvou znojemští vinaři na Svatomartinský festival otevřených sklepů. V sobotu a neděli, 19. a 20. listopadu, jsou pro ně otevřeny sklepy v samotném Znojmě a obcích Dobšice, Šaldorf, Šatov a Chvalovice. Tajuplné pískovcové sklepy a sklepní uličky vytvoří výbornou atmosféru pro ochutnávku nových vín a povídání s vinaři o právě uplynulém, mimořádně úrodném vinařském roce. Za doprovodu cimbálu, jazzu i folku se jistě dozvíte něco nového o víně, pochutnáte si na gourmetském menu. Tištěný průvodce festivalem nabídne profily vinařů, mapy obcí, přehled doprovodného programu a další důležité informace, kupony na odběr vína a samozřejmě autobusovou kyvadlovou dopravu zdarma. Ta bude návštěvníky převážet z obce do obce a bude jezdit po celý den v intervalu dvaceti minut. 
 
Příznivý vliv vína na zdraví člověka je již prokázán mnoha vědeckými studiemi. Je na vás, budete-li chránit své zdraví vínem bílých, červených či růžových odrůd z jižní Moravy. Rozhodně si se svatým Martinem připijte na zdraví!
 

Add reply

What is 11 + 14 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Listopad 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Říj   Pro »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930