06
Pro

Ginko biloba sa v tradičnej medicíne používa už veľmi dlho na liečbu ochorení obehového systému a na zlepšenie pamäti. Vedecký výskum realizovaný v mnohých krajinách každoročne potvrdzuje blahodarné pôsobenie ginkga na zdravie, ktoré sa mu tradične pripisuje. Najnovšie štúdie ukazujú, že Ginko dvojlaločné je účinné aj v prípade starých ľudí, ktorí trpia slabým prekrvením mozgu. Podľa laboratórnych štúdií GBE zlepšuje krvný obeh tým, že rozširuje cievy a zabraňuje zrážaniu krvných doštičiek. List ginkga obsahuje dva typy zlúčenín (flavonoidy a terpenoidy), ktoré sú považované za silné antioxidanty.

Koenzým Q10 si vyrába každá bunka, pričom platí, že organizmus dokáže produkovať vlastný koenzým Q10 v potrebnom množstve približne do 35. roku života. V laboratóriách a výskumných ústavoch po celom svete bolo opakovane dokázané, že už mierny nedostatok CoQ10 môže viesť k vážnym stavom a ochoreniam, preto sú odborníci z oblasti výživy presvedčení o potrebe túto látku do organizmu dopĺňať. Vedci vypočítali, že pokles množstva ubichinónu na 25% normálneho množstva vedie k vzniku závažných ochorení, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou (75-100%) vedú k úmrtiu. Inými slovami : spotreba CoQ10 stúpa vo všetkých situáciách, v ktorých na organizmus dopadá zvýšené množstvo ničivých voľných radikálov.

Prečo? Predovšetkým preto, že CoQ10 je jedným z najsilnejších prirodzených antioxidantov – látkou, ktorá je súčasťou antioxidačnej obrannej línie organizmu v boji proti škodlivému vplyvu voľných radikálov.

Chráňte zdravie svojich očí s luteínom

Čo je to luteín? Luteín je vitamín chrániaci zrak s antioxidačnými účinkami. Vitamíny sú zvyčajne charakterizované tak, že sú to látky nenahraditeľné pre dokonalý chod látkovej premeny, dokonalé fungovanie našich orgánov alebo ich funkcií. Z tohto pohľadu aj luteín je vitamín, lebo pre udržanie kvality zraku je bezpodmienečne potrebný. Tento obdivuhodný vitamín, známy ako strážca zraku, patrí do širokej skupiny organických zlúčenín s názvom karotenoidy.

Sústavným užívaním moderného doplnku výživy s luteínom môžeme urobiť najviac pre zachovanie zdravia našich očí. Zrak je dôležitou funkciou ľudského organizmu. Je potrebný v každom veku, pre väčšinu ľudských aktivít a činností.

, , ,

Add reply

What is 5 + 11 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Prosinec 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Lis   Led »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031