27
Pro

Na adventním věnci jsme už zapálili poslední svíčku, přípravy na Vánoce se tedy dostávají do finiše, dokupujeme poslední dárky a promýšlíme menu na Štědrý večer a dny následující. Přidržet se rodinné tradice nebo zkusit něco neobvyklého? A co stromek? Živý, voňavý, nebo ekologický, umělohmotný? Takových otázek je určitě hodně, všichni chceme, aby se Vánoce opravdu vydařily, ale přiznejme si, dokonalé nebudou nikdy.

 
 
A proto bychom se měli jít někam odreagovat, vyjít do ulic, mezi lidi stejně postižené předvánočním shonem, připomenout si, že o Vánocích je přece důležitá ona atmosféra, ne ten shon. Připomeňte si, že Vánoce se slaví prakticky na celém světě a je určitě statisticky doloženo, že 101 procentní Vánoce nemá nikdo!
 
Brno je na akce spojené s nejkrásnějšími svátky v roce opravdu štědré. Již celý advent probíhají brněnské Vánoce, pod Těsnohlídkovým Vánočním stromem na náměstí Svobody. Program zahrnuje tradiční vánoční trh se svými tradičními specialitami, včetně trdelníku a medoviny, řemeslných výrobků ze dřeva, kůže a keramiky, dřevěný betlém, ba i živá zvířátka. Děti potěší Ježíškova pošta i vánoční dílny, a všechny jistě Vánoční prodejní výstava minerálů, fosilií, přírodnin a šperků na Staré radnici. Nebo unikátní vánoční prohlídky Mincmistrovského sklepa a Labyrintu pod Zelným trhem.   
 
 
V prostorách Nové radnice, ve Velkém sněmovním sále a Křížové chodbě, 23. prosince se mohou děti i rodiče pobavit pohádkami, zpíváním, výstavami, ale hlavně  se na nádvoří projet parkovou modelovou železnicí v nadživotní velikosti. Celý program ukončí Theatrum pyroboli – Vánoční andělská píseň s ohňostrojem!
 
A nezapomeňte, že do Brna opět přibylo Betlémské světlo a skauti ho opět rozvezou vlaky po celé České republice. Kéž nám všem svítí! Krásné Vánoce! 
 

Add reply

What is 2 + 10 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Prosinec 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Lis   Led »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031