02
Led

Selén – Doba voľných radikálov pominula !

Voľné radikály sú škodlivé látky, ktoré sa dostávajú do organizmu z vonkajšieho prostredia, alebo priamo v ňom vznikajú. Napadajú bunky, vstupujú do reakcií s DNK bunkového jadra, blokujú činnosť mnohých enzýmov a výrazne znižujú obrany schopnosť organizmu. Spôsobujú najrôznejšie ochorenia, od prechladnutia, alergií, zápalových ochorení až po nádory. Všetko poškodzujú a ničia, ak im to selén dovolí, presnejšie, ak v organizme nie je dostatok selénu.

Zinok

Zinok reguluje flexibilitu svalov, zohráva významnú úlohu v mechanizme mozgovej činnosti, možno ho použiť pri liečbe schizofrénie. Urýchľuje hojenie rán, znižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi, podporuje rast a mentálnu aktivitu. Môže pomôcť pri problémoch s vnímaním chuti, odstraňuje biele škvrny na nechtoch. Skrátka, skrášľuje a posilňuje.

Buďte silné ako železo!

Podľa prieskumu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) 500 – 600 miliónov ľudí trpí na anémiu (málokrvnosť) vyplývajúcu z nedostatku železa spôsobeného genetickými príčinami, životným prostredím a nevhodnou stravou. Nebezpečenstvo anémie spôsobenej nedostatkom železa nemožno podceňovať, keďže tento stav znižuje napríklad množstvo kyslíka, ktorý sa dostane do mozgu, srdca, pečene a iných tkanív.

, , ,

Add reply

What is 10 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Leden 2012
  Po Út St Čt So Ne
  « Pro   Úno »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031