Spatne ID plochy.
31
Led

Íránská republika

Na úvod si uvedeme některé všeobecné informace o Iránské republice.

Íránská republika se rozkládá na ploše čítající kolem 1 648 195 km2 a tím se řadí mezi 20 největších států světa, ovšem více než 75% rozlohy zde tvoří hory a pouště. Jsou zde zastoupena stejně tak jako v ČR všechna čtyři roční období. Irán čítá přes 75 miliónů obyvatel. Hlavní město je Tehrán (Teherán) který pojme hned 18% z celkového zdejší populace. V Iránské republice vládne úřední jazyk perština.

Hlavní výsadou těchto zemí je nerostné bohatství, hlavním vývozním artiklem je zde ropa, zemní plyn, koberce, kaviár a železná ruda. V provozu je v Iránské republice více než 32 ropných polí. Hlavní odběratelé zdejší ropy jsou Japonsko, Čína, Jižní Korea a také země EU.

Iránská ambasáda v Čechách

Íránská ambasáda / Iran Embassy a Iránské velvyslanectví se nachází v Praze Na Zátorce a zabývá se zejména: Zastupováním zájmů Íránské islámské republiky, zajištění víz a povolení nutných k vycestování a také podporou obchodu. Pokud budete tedy zvažovat možnost vycestování do Íránské republiky, určitě Íránské zastupitelstvív Praze navštivte

Víza Irán / Visa Irán: Jediným platným a použitelným dokladem pro cestu do Íránu je cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců ode dne vstupu do země a platné íránské vízum. Pokud zvolíte cestu svým vlastním automobilem, musíte mít jako řidič mezinárodní řidičský průkaz a potvrzení o vlastnictví vozidla. Čekací doba je poměrně krátká a pohybuje se kolem 14 dní u krátkodobých víz, u dlouhodobých víz až několik měsíců. Tzv. tranzitní vízum je udělováno na základě pákistánského víza, doba pobytu je 5 (ve velmi výjimečných případech 7 dní). Dříve šlo toto vízum i prodloužit, ale v současné době toto není možné. Pokud platnost víza překročíte, čeká vás velmi nepříjemná pokuta a nikdo vám již nedá záruku, ze se v nejbližších pár měsících vrátíte domu, protože jednání s Iránskými úřady je velice složité a může se protáhnout na několik měsíců či dokonce let, jsou známi i případy, kdy se cestovatelé co porušili vízum již nevrátily. Turistické vízum íránská strana běžně neuděluje. Je možno se obrátit na některou z íránských cestovních kanceláří, která žadateli s vyřízením platného cestovatelského víza pomůže.

Add reply

What is 3 + 11 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Leden 2012
  Po Út St Čt So Ne
  « Pro   Úno »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031