Spatne ID plochy.
24
Dub

Každého z nás to těší, zima končí, sluníčko už hřeje a všemu živému dodává úsměv a energii. Přichází jaro. Jsou už vidět první sněženky, bledulky, později nová tráva a v ní žluté narcisy a ocúny. Zkuste si tyto prvojarní objevy zaznamenat. Vezměte fotoapráty nebo kamery, dobré boty nebo kolo, děti nebo přátele, klidně i čtyřnohé, a vyražte hledat své malé jarní náměty.
Inspirací vám mohou být Velikonoce, druhé největší svátky v roce. Hledání proutí na pomlázku nás zavede na břehy potoků a rybníků. A k mlýnům. Mlýnů je na Jiřní Moravě dostatek, ale těch, které jsou dodnes funkční, je málo. Přijměte naše pozvání do Porčova Mlýna na Lysicku a o fotografický materiál nebudete mít nouzi. Nádherná krajina na okraji Lysické obory, v těsném sousedství renesančního Lysického zámku s vyhlášenou zahradou. A nedaleko brány Moravského krasu, Boskovic. Tady si přijde na své každý fotograf, profesionál i amatér.

Kam va výlet brno

Ale Porčův Mlýn je technická památka, a to znamená, že se v něm mlynářství dodnes provozuje. A zachytit příslušenství mlýna a celý proces mletí obilí je veliký zážitek. Však také mlynařina je prastaré řemeslo a vyžaduje pořádný fortel. V Porčově Mlýně se navíc můžete seznámit s jiným poctivým řemeslem a tím je pekařina. Vyfoťte si, jak se chléb zadělává a pak peče v domácí peci. Ovšem tu vůni ani chuť čerstvého chleba nezachytíte žádnou kamerou nebo fotoaparátem!
A to není s fotografickými náměty v Porčově Mlýně konec. Fotogenická je i stoletá lípa před budovou mlýna, na dvoře mlýna se nachází malé muzeum starých zemědělských strojů, ve mlýně historická světnice mlynáře.
Ať si vyberete jakýkoliv námět, ryze technický dokument, historickou architekturu nebo probouzející se přírodu, přejeme Vám veselé zážitky při natáčení a krásné snímky!

Add reply

What is 2 + 13 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Duben 2012
  Po Út St Čt So Ne
  « Bře   Kvě »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30