Chyba, curl
02
Srp

Přerov – Poctivou přípravu, která má pomoci středoškolákům úspěšně zvládnout přijímací zkoušky i samotné studium na vysokých školách technického zaměření, nyní poskytuje Vysoká škola logistiky (VŠLG) v Přerově.

V projektu, který se zaměřuje především na žáky třetích a čtvrtých ročníků středních škol v Olomouckém kraji, pomáhají odborníci z VŠLG získat zásadní poznatky nutné ke studiu na technicky zaměřených školách. „V rámci tohoto projektu vznikne e-learningový kurz zahrnující vybrané kapitoly z matematiky, fyziky, kvantitativních metod, informatiky a technické kybernetiky a vše bude doplněno anglickou terminologií,“ vysvětlila koordinátora projektu Simona Pazderová. Materiály ke kurzu zpracovávají experti z VŠLG pod vedením doc. RNDr. Ing. Zdeňka Úředníčka, CSc. ve spolupráci s pedagogy partnerských středních škol.
„Tyto výukové materiály a pomůcky mají překlenout případný nesoulad mezi vzděláním absolventů středních odborných škol a požadavky kladenými na studenty technických vysokých škol v počátcích studia, a tím usnadnit vstup absolventů středních odborných škol na vysoké školy technického směru,“ doplnila Simona Pazderová. Kurzy studentům nejenže pomohou zlepšit motivaci ke vzdělávání v technických oborech, ale také jim poskytnou takové vědomosti, které bez problémů uplatní v následné praxi. Rozvinutím schopností studentů jim také pomohou zvýšit konkurenceschopnost na trhu práce. Po ukončení projektu bude tento e-learningový kurz dostupný k využití i pro ostatní střední školy Olomouckého kraje.
Projekt běží od ledna 2011 do konce června roku 2012 a vznikl v rámci Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost. Financuje ho Evropský sociální fond a státní rozpočet České republiky. Partnery projektu jsou Střední škola logistiky a chemie, Olomouc, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Soukromá střední odborná škola živnostenská Přerov, s.r.o. a Střední škola technická a obchodní, Olomouc.

Add reply

What is 12 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji