26
Zář

Grilování patří v Česku mezi jednu z nejoblíbenějších, nejen letních, činností. Většinou probíhá grilování na chatách a chalupách, nebo na zahradě rodinného domku. Nejpoužívanější grily jsou bezesporu grily na dřevěné uhlí. Stejně jako u všeho ale platí, že není gril jako gril.

I když si můžeme myslet, že nezáleží na tom jaký gril na svou párty použijeme, opak je pravdou. Je velký rozdíl mezi grily z hypermarketů za pár set korun a mezi kvalitními grily za několik tisíc. Rozdíl není jen v použitém materiálu ale především také ve tvaru grilu a způsobu grilování.

Obyčejný gril bývá obdélníkového tvaru, kde zepředu máte prostor na přidávání uhlíků a ze zbývajících třech stran je krytý bočnicemi. I na takovémto grilu si samozřejmě maso ogrilujete, ale ze samotného grilu zbytečně uniká hodně tepla, teplota není všude rovnoměrná a proto se nevyhnete stálému posouvání kousků masa z přední části do té zadní a stálé obskakování grilu. O pracném rozžhavení uhlíků ani nemluvě.

Mezi ty kvalitní grily patří bezesporu grily Weber. Weber grily mají extrémně dlouhou životnost díky rámové konstrukci včetně poklopu, kotli, případně grilovací vaně a všem vnitřním částem, jako např. hořákům a zapalovacím a čistícím systémům.

Grily Weber na dřevěné uhlí jsou konstruovány do kulovitého tvaru a disponují víkem na gril. Kulovitý tvar grilu Weber umožňuje grilovat ze všech stran rovnoměrně. Uhlíky jsou na samostatném roštu, vzduch k nim tedy může proudit i zespodu, tím uhlíky lépe hoří a dá se regulovat teplota. Pokud přiklopíte gril víkem, tak můžete na grilu bez problémů nejen grilovat ale také péct. Rozdělání uhlíků se samozapalovací sadou je otázkou 25 minut a bez jakékoli práce.

Pokrmy z takovéhoto grilu jsou pak úplně odlišné než z klasického grilu z hypermarketu. Kdo jednou odzkouší gril Weber, nebude chtít grilovat na jiném.

One Response to “Není gril jako gril”

Add reply

What is 5 + 4 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji