Spatne ID plochy.
24
Říj

Každý, kdo něco prodává, rozdá týdně několik svých vizitek. Vizitka je často tím jediným, co si potenciální zákazník z našeho setkání odnese. Navíc spoustu vizitek rozdáme, i když potkáme někoho, kdo by mohl mít zájem o naše služby či výrobky, mimo pracovní dobu.

SPRÁVNÉ INFORMACE NA VIZITKU

Spousta lidí dělá chybu tím, že si plete vizitku s reklamním letákem. Nesnažte se na vizitku dostat všechny údaje o vaší osobě a produktech či službách. Dbejte na přehlednost a snadnou čitelnost.
Firemní vizitky mají představit dotyčnou osobu jako zaměstnance nebo představitele dané firmy.

 • údajů o osobě (jméno, příjmení, titul, funkce)
 • jméno společnosti,
 • adresu,
 • telefonní číslo,
 • e-mailovou adresu a webové stránky.

Má-li vaše firma jednotný vizuální styl (logo, grafická podoba, barvy, typografie), nechte si v souladu s jeho grafickým manuálem vyhotovit i vizitky. Vynaložené úsilí se vám vrátí v podobě jednoznačné identifikovatelnosti a serióznosti vaší firmy.

JAK SVÉ vizitky ODLIŠIT OD OSTATNÍCH

Odlišit se od jiných vizitek, které potenciální zákazník během dne dostane, se můžete především kvalitním provedením a nějakým zajímavým prvkem. Zajímavým zpestřením vizitek (kromě samotného grafického zpracování) je i využití tiskových technologií. Lakováním můžete zvýraznit logo nebo důležitý text. 3D efektu se docílí slepotiskem nebo perforací různých tvarů výsekem.

PŘEDÁVÁNÍ VIZITEK

Předávání vizitek je nedílnou součástí kontaktování obchodního procesu. Prvním úkolem je mít vizitku připravenou (není nic trapnějšího než její zdlouhavé hledání po kapsách či v aktovce), nejlépe pak ve speciálním pouzdře, vyhneme se tak jejímu poškození. Samotné předání následuje po pozdravu a podání ruky. Pokud naopak vizitku přijímáte, nezapomeňte si ji prohlédnout, přečíst a na důkaz s jejím seznámením prohodit pár slov například o adrese, titulu nebo grafické úpravě. Potom vizitku opatrně uložte tak, abyste nevzbudili dojem, že ji co nevidět vyhodíte.
Co se pořadí předávání týče, držte se těchto zásad:
Host předává vizitku jako první, hostitel jako druhý.
Společensky méně významná osoba předává vizitku jako první, významnější osoba jako druhá.
Nejdříve tedy předáte vizitku vy, pak vám ji nabídne váš klient.

Co uděláte pro to, aby vám vaše vizitka přinesla více zákazníků vy?
autor: Ing. Vladimír Kuchař

MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ

Add reply

What is 14 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji
  Nové weby pro originální články > ZDE (klik) <
 • CZAutohits návštěvnost
 • Další doporučené odkazy

 • Říjen 2011
  Po Út St Čt So Ne
  « Zář   Lis »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31