16
Kvě

Dnes velice populární sport nejen pro mladé – squash. Jedná se o rychlý a dynamický sport, který Vás chytne hned při první hře. Princip je jednoduchý,odpalujete squashovou raketou míček o stěny a snažíte se, aby protihráč udělal chybu. squash se hraje na uzavřeném obdélníkovém kurtu. Hraje se o všechny stěny. Na stěnách je vyznačena linkou zóna, pod kterou se nesmí míček dostat, jinak se jedná o out. Zápas se hraje na dva až tři vítězné sety. Každý set končí, když hráč získá 11 bodů.

Vybavení na squash

Na hru budete potřebovat klasické sportovní oblečení jako je např. triko a kraťasy. Obuv volte klasické bílé sálové tenisky. S tmavými byste nemuseli být puštěny na squashový kurt z důvodu, že byste mohli tmavou podrážkou dělat šmouhy na podlaze.

Samotné vybavení na squash není nijak finančně náročné. Stačí si pořídit squashovou raketu a míčky. Pokud budete hrát rekreačně, pořídíte raketu již od 1000,- Kč. Míčky jsou otázkou sta korun.

Kde si zahrát squash

Squashových center je u nás velké množství. Jejich kvalita a vybavenost se samozřejmě liší. V každém větším městě bezpochyby na nějaké squashové centrum narazíte. Pokud u Vás žádné není, nebo nevíte kde se nachází, tak stačí zadat klíčová slova do vyhledávače, jako squash Lysá nad Labem, squash Nymburk nebo squash Milovice.

Pak už stačí vybrat ty správné webové stránky, zjistit informace o squashovém centru, sehnat kamarády pro hru a co nejdříve vyrazit.

Add reply

What is 5 + 5 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji