Spatne ID plochy.
20
Kvě

V dobách nejrozvinutějších technologií, kdy se často obklopujeme čistým a jednoduchým stylem, nutně musí i zdánlivé detaily jako vodovodní baterie měnit svůj design.

Ať už zařizujete nový dům, nebo jste se rozhodli udělat změnu, určitě se na chvíli zastavte a nechte se unášet novými atypický koupelnovými a kuchyňskými bateriemi.

Široká škála materiálů, z kterých může zákazník vybírat, umožňuje kombinovat tradiční prvky jako sklo, mosaz, měď, bronz, chrom a další .

Typická povrchová úprava vodovodních baterií dodá koupelně jednoduchou eleganci a luxus. Určitě tušíte správně, jde o u nás velmi oblíbené chromové baterie. Klasický a nejžádanější typ povrchu. Navzdory tomu jde o jeden s náročnějších typů povrchů na údržbu. Chrom je vysoce reflexní a vyžaduje častější čištění. Zapomeňte na agresivní či dokonce abrasivní čistící prostředky. Podobné typy povrchů vyžadují jemnou a pravidelnou péči, ať už se jedná o koupelnové či kuchyňské vodovodní baterie.

Ačkoliv je moderní čistý design stále na pořadu dne, stále více zákazníků vyžaduje opak. Úplně jiný styl – starý, antický – RETRO styl. Jsme unaveni neustálým spěchem a rychlým tempem našich pracovních dní. V kancelářích na nás padá chlad jednoduchosti z okolních stěn. Oblé tvary a teplé barvy jako bronz a měď dodávají prostředí teplý a domácký vzhled, který umocňuje dojem elegance z minulých století.

A je opravdu z čeho vybírat. Antický bronz se svým matným až „použitým vzhledem“. Tato úprava populární v roce 1970 v dnešních dnech slaví comeback. Bronz má v podstatě tolik odstínů, kolik je sérií bronzových vodovodních baterií. Není se ale čeho bát. Větší či menší rozdíly odstínů nejsou v retro stylu na škodu a koupelně určitě neuškodí. Bronz může být lesklý i matný, světlý i tmavý. Jeden z nejtmavších povrchů, někdy až téměř černý je olejem gumovaný bronz. Tento elegantní povrch odráží jemné červeno-hnědé zabarvení. Povrch baterie se může také lišit kus od kusu. Tato úprava skryje vodní skvrny a vyžaduje minimální péči. Co více si přát?

Nesmíme zapomínat ani na ostatní povrchové úpravy jako broušený nikl, leštěná mosaz, nikl satin. Ať máte vkus jakýkoliv. Kombinace jednotlivých stylů může být o to zajímavější.

Nejde ale vždy jen o design, zejména kuchyňské baterie, na rozdíl od těch koupelnových, musí zastat více funkcí. Nejvhodněji pomocí vytahovací sprchy nebo přepínání mezi sprchou a perlátorem. Provedení může být jak nástěnné tak stojánkové. Pravidlem u dřezové baterie je otáčecí hrdlo.

Koupelna i kuchyň musí ladit jako celek, ať už tedy uvažujete o moderních designových bateriích či retro bateriích, styl podtrhnete mosaznými koupelnovými doplňky ve stejných barevných úpravách.

Na našem trhu najdete spousta druhů vodovodních baterií od známých či méně známých výrobců z celého světa. Kvalitní vodovodní baterie vždy obsahují keramické kartuše a jsou vyrobeny z kvalitních odolných materiálů jako je mosaz. Cenové relace se pohybují od nejnižších až po dražší designové série. Ty zpravidla nabízí různá řešení dle potřeb zákazníka. Sprchy vybíráte podmítkové či klasické, volíte nástěnné či stojánkové umyvadlové baterie. Stejně tak je tomu u vanových baterií.

Samozřejmostí jsou pákové bidetové baterie, popř. kohoutkové bidetové baterie.

Pamatujte, že fantasii se meze nekladou. A výběr je jen na Vás.

Add reply

What is 12 + 3 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji