17
Čvc

V pátek 1. 7. zahájil své putování 3.ročník Putovní hudební festival po hradech a zámcích Jižní Moravy, multižánrový festival HRADOLOGIE 2011 a to v Kunštátu na Moravě. Tento festival využívá naplno krásy historicky a architektonicky atraktivních míst, moravských zámků a hradů, rozezvučí exteriéry celkem šesti z nich. Již zmíněného barokního zámku, Kunštátu na Moravě, v pátek 15.7. se zastaví na Zámku Slavkov – Austerlitz, zámku slavném Bitvou tří císařů, hned týden nato, 22. 7. vystoupí aktéři festivalu ve Valtickém zámku. V srpnu uvítá festival zámek Vranov nad Dyjí, opět v pátek, 12. 8. Pátým putovním místem se stane 19. 8. historický pivovar Dalešice a závěr bude patřit Brnu. Poslední srpnový pátek, 26. 8. na hradě Veveří ukončí festival své putování.
Skladba programu festivalu svou vysokou úrovní nadchne snad všechny návštěvníky. Posuďte sami – Richard Muller, Dan Bárta s Illustratosphere, skvostný Metropolitní symfonický orchestr s dirigentem Ariellem Šaronem a rockovými frontmany Kamilem Střihavkou a Romanem Dragounem, jímavý písničkář Vlasta Redl, živelná Jana Koubková, Michal Pavlíček trio, Folk Team, AG Flek, Luboš Pospíšil s 5P, Petr Bende Band, Taliesyn, Plum Jam Blues, ZOO a Jan Kalousek… co dodat, že.

Letní kulturní festival Hrady.cz probíhá postupně v Čechách a na Moravě, jeho 7.ročník zahrnuje historické památky v pěti různých krajích. Je zaměřen na rozvoj cestovního ruchu a zviditelnění a ‚ zabydlení ‚ krásných historických památek. Netradiční atmosféru festivalu dotváří sami návštěvníci na zahajovacím karnevalovém
večírku s tombolou. Servis doplňkových služeb koresponduje s prostředím, což ilustruje fakt, že prohlídky hradů a stálých expozic jsou zahrnuty v ceně vstupenek.
Na Moravě kulturní festival Moravské hrady.cz pohostí 12. – 13. 8. Hradec nad Moravicí, 19. – 20. 8. hrad Bouzov a na jižní Moravě 26. – 27. 8. zámek Valtice.
Účinkují například Jiří Schmitzer, Tata Bojs, Tomáš Klus, Kryštof, Skyline, Kašpárek v rohlíku, Vypsaná fixa, Divokej Bill, Vladimír 518 Ft. T. Černochová, Support Lesbiens, Mother’s Angels, Queens of everything, Discoballs, Prague Conspiracy, Gipsy.cz, Pipes and Pints, Wohnout, Nightwork, Sunshine, Dilated, Plexis, Navigators a další. Nabídka vskutku rozmanitá.

U Tří volů je penzion v blízkosti Brna nabízející ubytování v hotelovém standardu. Více na stránce penzion Brno.

Add reply

What is 6 + 5 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji