Spatne ID plochy.
17
Čvc

Hudební festival Znojmo 11

Oslava Znojma, hudby a vína, Hudební festival Znojmo 11, s rébusovým podtitulem „Il div(í)no Znoyemo“, trvá plných sedmnáct dní, od 8. do 24. 7. 2011. Letos
se koná již posedmé a provázen bude převážně hudbou Josefa Myslivečka, božského Čecha, Il divino Boemo. Rozsahem patří mezi časově střední festivaly, jeho hlavním klíčem je samozřejmě ten hudební, ale protože je situován právě do historického Znojma, dalšími motivy jsou víno, památky, gastronomie a cykloturistika. Zkrátka vše, čím je centrum Podyjí charakteristické.
Hudba rozvučí celé Znojmo. Patron festivalu, houslový virtuóz Pavel Šporcl, je proslulý svým nekonvenčním a osvěžujícím přístupem k vážné hudbě. A proto publikum nepřekvapí široká paleta hudebních stylů a žánrů, spojuje se zde nespojitelné a stírají se hranice v hudbě obvyklé. A to i prostředím, pro koncerty a inscenace netypickým, se sklenkou vína znojemských vinařů. Každé vystoupení umělců je provázeno degustací a příběhem vína některého z dvou desítek vinařství. Vzniká tak vlastně unikátní limitovaná edice festivalových vín. K výtečnému vínu a kulturnímu zážitku na Hudebním festivalu patří také promyšlená gastronomie. Téměř ve dvaceti partnerských restauracích si můžete po celou dobu festivalu pochutnávat na specialitách festivalových.
S pohybem ve Znojmě, které je centrem národního parku Podyjí s hustou sítí cyklostezek a navazuje na rakouský Nationalpark Thayatal, si také nemusíme dělat starosti. Pěšky či na kole si prohlédneme skutečně krásný kout Jižní Moravy a necháme v sobě dozrát viděné, slyšené a ochutnané. Výborná varianta dovolené pro celou rodinu.
A Znojmo ještě jednou, 1. Šnekovy pivní slavnosti, 15. 7. 2011 – 16. 7. 2011. V historickém centru se soutěžemi a doprovodným programem proběhne prezentace a degustace 50 – 60 druhů piv. Slavností se zúčastní dvacítka středních, malých a mini pivovarů z celé České republiky. Vzhůru do Znojma!

Add reply

What is 5 + 12 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji