17
Čvc

V posledním díle o letních hudebních festivalech se podíváme do moravské metropole, do Brna. Má taká Brno nějaké zajímavé letní nebo hudební festivaly? Má a jaké! Příkladem je Festival ProART 2011, 8. ročník Mezinárodního festivalu tance, zpěvu, herectví a fotografie, s trojtématickým zaměřením Kontakt-Komunikace-Dotek. Letošní ročník rozšířil tvůrčí tým ProARTU o kresbu, hru na kytaru a beatbox, současnou oblíbenou formu komunikace mladých. Dvacet čtyři pedagogů z dvanácti zemí bude chtít formou lekcí, inscenací a workshopů profesionálním i neprofesionálním umělcům předvést, případně naučit je, jiné či nové trendy v těchto oblastech umění.
ProART spolupracuje s Divadlem Bolka Polívky v Brně a JAMU v Brně, v Praze je to divadlo Archa a HAMU. Hlavním mediálním hostem festivalu je Iva Bitová, herečka, zpěvačka, houslistka…Moto tvůrčího týmu – Zvolme umění jako prostředek komunikace. Naučme se promlouvat tělem v tanci, svým hlasem se dotknout pocitů druhého, herectvím odrážet sny a fantazie našich životů, ve fotografii zachycovat okamžiky a úlomky času, či namalovat radost z blízkosti druhého člověka. Chceme nabídnout mladým lidem možnost setkání a společného tvoření – nepotřebuje dalšího komentáře. Něco přece, festival v Brně proběhne 15. 07. 2011 – 22. 07. 2011,
v Praze pak 24. – 31. 7. 2011.

Budete-li se chtít ubytovat v blízkosti Brna, doporučujeme stránku penziony Brno.

Brunafest – Velodrom Brno, od 22. 7. do 24. 7. 2011, úplná novinka! Opět multižánrová akce, tady mluví za vše jména účinkujících : pátek 22. 7. rocková noc v čele se skupinou Olympic, The Backwards (jedna z nejlepších The Beatles revival kapel na světě) a „hurikán“ Dalibor Janda. Sobota 23. 7. večer plný ska & reggae v podání skvělých kapel Polemic, Švihadlo, Fast Food Orchestra a Ragga Ultras. Čeští a slovenští hudebníci osvěží letní horké Brno.

Lughnasadh – konec července, 30. 7. 2011, hrad Veveří nad Brněnskou přehradou, VIII. ročník festivalu keltské a world music. Lughnasadh – oslava keltského svátku žní se neobejde bez doprovodného programu, najdeme zde farmáře, kramáře, medovináře. Účinkovat budou Asonance, Quadrilla, Bran, Navostro, Groovey, Nebeztebe, U2 stay revival a na závěr jezdecká a ohňová šou Petra Rainocha.

Add reply

What is 5 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
DULEZITE! Abyste mohli pokracovat, je treba vyresit jednoduchou matematickou otazku. Jde o ochranu proti SPAM robotum. Dekuji